Pendrive - nie mogę usunąć pliku

Witam,

pewnego razu przy zgrywaniu zdjęć na pendrive pojawił się znikąd tajemniczy folder z tajemniczymi plikami (nazwane tylko cyferkami). Pendrive ma pojemność 2gb, rzeczony folder ~14gb. Mimo tego we właściwościach pokazuje, że Pendrive jest cały wolny. Pliku tego usunąć nie mogę bo pojawia się komunikat: “nie można usunąć plik nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego”.

Problemem wielkim by to dla mnie nie było gdyby nie fakt, że wczoraj potrzebowałem zgrać na niego dokumenty. Po zakończeniu zgrywania pojawił się komunikat, iż nie mogę zapisać tych danych na pendrive (dokładnego komunikatu nie pamiętam). Po tym komunikacie folder zniknął ale dokumentów też nie było, ponadto we właściwościach wskazuje iż cała przestrzeń jest zajęta.

Dzisiaj jak włożyłem pendrive znowu był ten folder, dokumentów zgrywanych nie ma i nadal wskazuje że pendrive cały jest do zagospodarowania.

Próbowałeś go sformatować?

Może po prostu go sformatuj?

Miałem to samo i niestety tylko format pendrive.I niestety nie da się sformatować pendrive za pomocą narzędzi Windowsa .Jedynie Gparted live dał radę,inne programy nic nie dawały.Najdziwniejsze,że był to przypadek jednorazowy i już się nie powtarza.

To mam nadzieję, że nic nie spieprzyłem bo sformatowałem przez p-klik i ‘formatuj’. Na razie działa.

Dzięki za pomoc, niby banał ale jakoś sam na to nie wpadłem :smiley: