Pendrive nie odtwarza skopiowanych pilków


(michał1616) #1

Witam. Mam taki problem z pendrivem, otóż gdy zgram jakiś film i wyjmę pendriva i włożę i klikam na film to działa mi tylko do 20 minut, gdy cały film działa na komputerze, muzyka działa, i inne pliki też np: dokument Word. Co zrobić żeby cały film działał? Formatowałęm programem HP USB Disk Storage ale nie pomógł, bo tak samo jest


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: A po przekopiowaniu filmu na pendrive jaki ma on rozmiar? Taki sam jak plik na dysku twardym?

:arrow: Ile mniej więcej trwa kopiowanie na pendrive filmu o rozmiarze około 700 MB?

Pozdrawiam,

Dimatheus


#3

michał1616 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Adam Bialek) #4

Użyj opcji “bezpieczne usuwanie sprzętu i wysuwanie nośników”. Prawym przyciskiem myszy na ikonie pendriva, wybierz “Wysuń” i poczekaj na komunikat zezwalający na usunięcie pendriva. Zapis na pendrivie jest buforowany i stąd ten brak dalszej części filmu.


(Sokar11) #5

Co to za za pendrive? CZy przypadkiem nie jest to podróba z mniejszą rzeczywistą pamięcią niż pokazuje program?


(agaopo) #6

Jest coś takiego jak formatowanie FAT,które ogranicza wgrywanie dużych plików na pena.

Na NTFS takiego problemu nie ma.


(michał1616) #7

Pendrive to zwykły jakiś nie firmowy, ma pojemność 128GB, film o rozmiarze 400MB kopiuję się 3 minuty, jest jeszcze taka sprawa jak chce go sformatować to biorę dysk G(pendrive) i klikam formatuj i tam nie ma do wyboru ani rozmiaru FAT ani NTFS, więc sformatowałem go programem HP USB Disk Storage ale po ponownym wgraniu pliku i wyjściu pendriva (oczywiście przed wyjęciem zawszę klikam usuń dysk bezpiecznie) i ponownym włożeniu jest tak samo jak przedtem. Plik zajmuje tyle samo miejsca co na dysku.


(Sokar11) #8

Ta ma pojemność 128GB na nalepce a w rzeczywistości ze 2GB max albo mniej. To jest zwykła podróba ze zmodyfikowanym softem. Pewnie na allegro za 70 zł kupiłeś.


(michał1616) #9

Biorę w właściwości i tam też pisze 128GB


(Sokar11) #10

Tak a świstak siedzi i zawija sreberka. To że ci pokazuje to znaczy że software jest przerobione. Jak gubi dane to na 100% podróba. Można przywrócić jego rzeczywistą pojemnośc ale to musisz poszukać na forum elektrody. TAm na pewno chłopaki pomogą w przywróceniu.


(Dimatheus) #11

Hej,

Niestety wygląda na to, że kupiony pendrive faktycznie jest urządzeniem modyfikowanym o pojemności mniejszej, niż deklarowana. Zresztą pisał o tym na swoim blogu kostek7 w artykule #1. Uwaga na fake USB ! Warto więc wykonać test przy pomocy programu h2testw, który pokaże prawdziwą pojemność urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus