Pendrive nie otwiera się

Witam! No więc klikam na skrót pendriva i zero reakcji, po czym po kilku sekundach komputer zawiesza się i widoczne jest mignięcie słynnego niebieskiego obrazu z napisem “błąd krytyczny” i restart. Opcja “otwórz” po kliknięciu PPM powoduje to samo. Jedyny sposób dostania sie do zawartosci pendriva to przez pasek adresu. Wtedy wszystko gra. Na dwóch innych komputerach pendrive hula aż miło… Ikony dysku twardego i wszystkie inne działają. Dodam że nie majstrowałem nic ze sterownikami USB ani niczym podobnym i juz w zasadzie brakło mi pomysłów… :frowning: .Może miał ktoś coś podobnego?

Jeśli masz vistę lub windows 7 usuń w rejestrze gałąź:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EMDMgmt

zresetuj kompa. Podłącz tego pena i daj znać czy już otwiera się bezproblemowo czy też problem ten nadal występuje.

Mam XP SP2, wiec chyba usuwanie gałęzi nie zadziała. Miałem zainstalowany SP3 ale wywaliłem bo myślałem że przez niego nie czyta pena. Wczesniej nie miałem takiego problemu. Dzisiaj zauwazyłem ze po zmianie litery dysku w zarządzniu dyskami pen orwiera się aż do chwili odłączenia i ponownego podłączenia…

zastosuj to:

port-usb-nie-wykrywa-urzadzenia-t335022.html

Potem restart i podłącz na nowo urządzenie

Niestety nie działa, nic ukrytego się nie wyświetliło. Dziwne jest to, że pen 4Gb otwiera sie. Ten problemowy ma 8Gb, śmieszne, ale może to ma wpływ??

Dodane 06.11.2009 (Pt) 11:24

Po problemie :smiley: . Na penie siedział “srgo”.Wykrył go i usunął kaspersky. Dodatkowo sformatowałem go i teraz wszystko pięknie śmiga :!: