Pendrive-Niewidoczne pliki ktore zajmuja miejsce


(Divivmt2) #1

Witam jestem nowy. Problem dotyczy 32gb pendriva.


(rgabrysiak) #2

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Dimatheus) #3

Anumis , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(pigers1986) #4

a ten pendrive nie jest czasem używany do przyśpieszenia systemu ?

 

Jeśli jest on sformatowany w NTFSie, to sprawdź rozmiar ukrytych folderów systemowych : Volume System Information i Recycle Bin.


(StarterX4) #5

Przy pomocy jakiejś dystrybucji Linuksa LiveCD sprawdź czy są te pliki, jeśli nic nie ma, to przy pomocy Gparted utwórz na nowo tablicę partycji (na tablicę ms-dos, inaczej MBR), po utworzeniu nowej tablicy partycij - jeśli wtedy wolna przestrzeń zgadza się z przestrzenią Pendrajwa (lub pokazywana jest bliska, np. 31GB, 30GB, lub 33GB) to wtedy utwórz nową partycję NTFS, lub FAT32.

Jeśli przestrzeń się bardzo nie zgadza (np. wynosi kilka MB lub niewiele GB) może to oznaczać że kupiłeś pendrajwa z oszukaną pamięcią, lub jest on uszkodzony.

Jak pod Linuksem te pliki są widoczne, to albo je usuń, albo jak są dla ciebie ważne to przenieś na inny dysk.


(Divivmt2) #6

Niestety wybralem format plikow exFAT gdyż ponieważ niemogłem zgrać pliku powyżej 4gb

StarterX4 dzieki za odp jutro sprawdze twoj sposob.


(DiamondBack) #7

exFat jest spoko :slight_smile: Jeśli linux (równie dobrze możesz go podłączyć pod telefon/tablet z androidem) nie zauważy tych dziwnych plików to pozostaje format pendrive.