Pendrive po formatowaniu zwolnił

Witam,

tak jak w temacie. Używałem dzisiaj mojego pendrive’a (Silicon Power Luxmini 322) do instalacji win7. Po wgraniu systemu sformatowałem pena i zauważyłem spadek przy zapisie danych. Do tej pory było zawsze 12-13 MB/s (nigdy mniej), a teraz dochodzi max do 8 MB/s. System plików jaki był to fat32 i taki zostawiłem.

Próbowałem formatować na różne sposoby, użyłem także BOOTICE do zrobienia nowej partycji na pendrivie, ale nic nie pomogło.

Zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?

próbowałem ntfs ale nie działa (pokazuje transfer niby od 450 MB/s i spada, choć kopiuje się równie powoli). Poza tym system oryginalny był fat32, dlatego staram się, by się przywróciło do stanu poprzedniego.

Mam ten sam problem z Patriot XporterXT Boost 8GB X200. Początkowo zapisywał z prędkością 15 a czasami nawet szybciej, a aktualnie maksymalnie to 8,8 MB/s przy korzystaniu z programu TeraCopy.

Dobrze jest sformatowane, pokazuje tyle ile powinno (czyli 7,45 GB). Tylko czemu przez 2 miesiące odkąd mam było ok i teraz spadło? Tak być nie może.

Może i format :stuck_out_tongue: wiadomo o co chodzi ;D

Ja swojego formatowałem na różne formaty, różnymi programami i niestety, ale dawnej świetności nie odzyskał. Na którymś z forów wyczytałem, że to normalna sprawa, iż po pierwszym formatowaniu prędkość zapisu spada (przynajmniej tak jest w przypadku Patriotów) . Czy to prawda to nie wiem, ale coś w tym musi być skoro tyle osób ma z tym problem.