Pendrive po formatowaniu zwolnił

(janki111) #1

Witam,

tak jak w temacie. Używałem dzisiaj mojego pendrive'a (Silicon Power Luxmini 322) do instalacji win7. Po wgraniu systemu sformatowałem pena i zauważyłem spadek przy zapisie danych. Do tej pory było zawsze 12-13 MB/s (nigdy mniej), a teraz dochodzi max do 8 MB/s. System plików jaki był to fat32 i taki zostawiłem.

Próbowałem formatować na różne sposoby, użyłem także BOOTICE do zrobienia nowej partycji na pendrivie, ale nic nie pomogło.

Zna ktoś rozwiązanie mojego problemu?

(janki111) #2

próbowałem ntfs ale nie działa (pokazuje transfer niby od 450 MB/s i spada, choć kopiuje się równie powoli). Poza tym system oryginalny był fat32, dlatego staram się, by się przywróciło do stanu poprzedniego.

(K2o) #3

Mam ten sam problem z Patriot XporterXT Boost 8GB X200. Początkowo zapisywał z prędkością 15 a czasami nawet szybciej, a aktualnie maksymalnie to 8,8 MB/s przy korzystaniu z programu TeraCopy.

(janki111) #4

Dobrze jest sformatowane, pokazuje tyle ile powinno (czyli 7,45 GB). Tylko czemu przez 2 miesiące odkąd mam było ok i teraz spadło? Tak być nie może.

Może i format :stuck_out_tongue: wiadomo o co chodzi ;D

(K2o) #5

Ja swojego formatowałem na różne formaty, różnymi programami i niestety, ale dawnej świetności nie odzyskał. Na którymś z forów wyczytałem, że to normalna sprawa, iż po pierwszym formatowaniu prędkość zapisu spada (przynajmniej tak jest w przypadku Patriotów) . Czy to prawda to nie wiem, ale coś w tym musi być skoro tyle osób ma z tym problem.