Pendrive PQI CoolDrive U350 8GB potrzebna opinia?

witam

Używa ktoś z Was tego pena lub ewentualnie Pendrive Sony MicroVault ? Chodzi mi szczególnie o to że usb jest wysuwane kliknięciem. czy to nie powoduje ryzyka szybszego uszkodzenia wyjścia usb?

Nie ma z tym problemów?

Jeszcze prosiłbym o opinie na temat pendrive cruzer`a ?

W ogóle są jakieś poważne różnice między modelami? Na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie? Oczywiście pomijając dany “wzór”. Prędkości z reguły są dość podobne…

Jeśli chodzi o pamięci USB o pojemności 8GB lub więcej to największym problemem jest chipset płyty główneji sterowniki USB zainstalowane w systemie. Pamięci o tych pojemnościach mogą nie być widziane lub być niepoprawnie obsługiwane zwłaszcza przez chipsety VIA oraz niektóre chipsety NVidia. Najlepiej sprawują się płyty główne z chipsetami Intela - na nich właściwie nie występują problemy z obsługą pamięci USB o pojemności 8 i więcej GB.

Firma PQI jest bardzo dobrą firmą, zwłaszcza że wiele z ich pamięci USB posiada zabezieczenie zapisu. Poza tym wybór powinieneś dostować raczej co do Twoich osobistych upodobań do danej firmy, gdyż niemal wszystkie dzisiejsze podzespoły elektroniczno-komputerowe zawierają w sobie tanie, chińskie układy, nawet w markowych urządzeniach.

Podsumowując: zwróć uwagę na chipset płyty głównej w Twoim komputerze oraz na szybkość zapisu danej pamięci USB (im szybsza, tym większy komfort korzystania). To dwa główne czynniki wyboru.

Dzięki za odpowiedź.

Moja płyta główna firmy Gigabyte GA M565 S3 ma chipset AMD o ile się nie mylę. Jaka jest szansa że nie będzie problemów?