Pendrive PQI CoolDrive U350 8GB potrzebna opinia?


(Hguderian) #1

witam

Używa ktoś z Was tego pena lub ewentualnie Pendrive Sony MicroVault ? Chodzi mi szczególnie o to że usb jest wysuwane kliknięciem. czy to nie powoduje ryzyka szybszego uszkodzenia wyjścia usb?

Nie ma z tym problemów?

Jeszcze prosiłbym o opinie na temat pendrive cruzer`a ?

W ogóle są jakieś poważne różnice między modelami? Na co powinno się zwracać uwagę przy zakupie? Oczywiście pomijając dany "wzór". Prędkości z reguły są dość podobne...


(Umx) #2

Jeśli chodzi o pamięci USB o pojemności 8GB lub więcej to największym problemem jest chipset płyty główneji sterowniki USB zainstalowane w systemie. Pamięci o tych pojemnościach mogą nie być widziane lub być niepoprawnie obsługiwane zwłaszcza przez chipsety VIA oraz niektóre chipsety NVidia. Najlepiej sprawują się płyty główne z chipsetami Intela - na nich właściwie nie występują problemy z obsługą pamięci USB o pojemności 8 i więcej GB.

Firma PQI jest bardzo dobrą firmą, zwłaszcza że wiele z ich pamięci USB posiada zabezieczenie zapisu. Poza tym wybór powinieneś dostować raczej co do Twoich osobistych upodobań do danej firmy, gdyż niemal wszystkie dzisiejsze podzespoły elektroniczno-komputerowe zawierają w sobie tanie, chińskie układy, nawet w markowych urządzeniach.

Podsumowując: zwróć uwagę na chipset płyty głównej w Twoim komputerze oraz na szybkość zapisu danej pamięci USB (im szybsza, tym większy komfort korzystania). To dwa główne czynniki wyboru.


(Hguderian) #3

Dzięki za odpowiedź.

Moja płyta główna firmy Gigabyte GA M565 S3 ma chipset AMD o ile się nie mylę. Jaka jest szansa że nie będzie problemów?