Pendrive problem z odczytem

Witam wszystkich mam problem z pendrivem ,otoz posiadam pendriva z mass efecta (edycja kolekcjonerka) 2Gb i przy formacie dysku nie wyjełem go z gniazda USB i niewiedzac o tym zaznaczylem zeby sformatowalo mi pendriva oczywiscie niewiedzac o tym ,dalej jak juz zainstalowalem windowsa na nowo to wsadzam pendriva do usb i nie czyta mi go pisze jak chce otworzyc “sformatuj ten dysk” sprawdzalem programami roznymi i pendriva zaden program nie widzi ,mam tam bardzo wazne dane i nieche ich utracic a moze juz utracilem jezeli tak to dlaczego nieczyta mi pendriva ? inne mi czyta bez problemu prosze o pomoc i pozdrawiam! !!

Miałem to samo nie dawno.Sformatuj tego pendriva,wybierz “szybkie formatowanie” a jeśli nie ma takiej opcji to normalne.Później wszystko odzyskasz w 5min tym programem http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html . Włączasz go,wskazujesz że ma odzyskać “wszystkie pliki”, zaznaczasz miejsce skąd ma odzyskać pliki (w tym wypadku literkę Twojego dysku, czyt. Pendriva) i zaznaczasz “Dogłebne skanowanie” czy tam głębokie :slight_smile: skończy wyszukiwać i dojdzie do 100% to zaznaczasz wszystko i bierzesz odzyskaj,np na pulpit.

a w tym jest prpblem ze nie moge sformatowac to raz a tym programem zaznaczam pendriva czyli dysk wimienny i pisze ze parametr niepoprawny prosze o omoc czy dane juz poszly do piachu czy pendriv mi padl?

Jeżeli zainstalowałes system z włozonym PENDRIVE to jest on jako jeden z dysków systemu. Włóz PENDRIVE a następnie w panelu sterowania, narzędziach administratora, zarządzenie dyskami - usun ten dysk z systemu. Potem wyjmij , włóz ponownie i sformatuj.

Spróbuj sformatować pendrive tym programem http://download.chip.eu/pl/USB-Disk-Sto … 76939.html , wybierz “Quick format” a później odzyskaj pliki Recuva

no dobra cos tam zrobilem i sformatowałem pendriva polecanym przez was programem no ale tylko mp3 sie odzyskalo a folderu z plikami i notatnika w ktorym mialem zapisane rzeczy nie ma moze dlatego ze byly wzucone luzno na pendriva a inne pliki mialem w folderach ??

Dodane 27.12.2009 (N) 7:24

a jak odzyskac takie rzeczy jak notatniki? i fldery bo w nich mialem bardzo wazne rzeczy

Marianek2 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.