Pendrive - problem z zapisem


(Krugerpl) #1

Witam,

mam problem z pendrive.

Jak zapisze na nim pliki zapakowane .rar lub .zip to po uruchomieniu ich na pendrive lub skopiowaniu na dysk pisze ze odczyt niedostępny, blad crc itd.

Tak samo z plikami .avi . Po wrzuceniu ich na pendrive nie odtwarzają się. Brak kodeka itd.

Tylko pliki mp3 jako tako działają po wrzuceniu na pendrive.

Czekam na odpowiedz :wink:


(BenderBendingRodriguez) #2

Nie wydaje mi się aby rozszerzenie miało tu cokolwiek do rzeczy, prawdopodobnie komórki na tym pendrivie się “zużyły”. Jedynym rozwiązaniem aczkolwiek trochę bezsensownym byłoby zeskanowanie systemu plików w poszukiwaniu złych sektorów. Bezsensownym dlatego że musiałbyś co jakiś czas to robić bo prawdopodobnie pendrive jest u schyłku jego flashowego życia.


(Krugerpl) #3

pendrive nie ma bledow…

83998254856206160530.png


(BenderBendingRodriguez) #4

W takim razie gdzieś te bity giną podczas zapisywania. mp3 prawdopodobnie dobrze Ci chodzi bo brak jakiegoś bita conajwyżej spowoduje milisekundowy szum. rar czy zip Ci wykrywają że coś jest nie tak więc nie widzę innego wytłumaczenia.


(Krugerpl) #5

Czyli juz pendriva nie da sie naprawic? xd


(BenderBendingRodriguez) #6

A jaki to jest pendrive? Jakiś “pewny” ? Na allegro są sprzedawane pendrivy z wielkimi pojemnościami które takową raportują podczas gdy w rzeczywistości mają np. 256MB albo i mniej. Zapisują duże pliki bez problemu ale gdy próbujesz je odczytać to niestety :slight_smile: