Pendrive - Przed użyciem dysku muszę go zformatować

Witam.

Jeszcze wczoraj drukowałem w punkcie druku dokumenty z mojego Pendrive’a, a dziś gdy podłączam go u siebie widzę jedynie komunikat, że “przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków musisz go sformatować”. 

Na flashu nie miałem bardzo istotnych danych, ale i tak szkoda byłoby mi ich gdyby przepadły.

Czy jest jakaś nadzieja na odratowanie tego?

http://dmde.pl

 

Program radzi sobie doskonale  z odzyskiem danych.

Wadą wersji testowej jest to że nie można odzyskiwać wszystkich plików  jednocześnie, trzeba to robić plik po pliku.

Jeśli twój pendrive ma system plików NTFS, albo jakikolwiek inny niż FAT16 i FAT32, to na starszych Windows’ach będziesz musiał go sformatować. One po prostu nie obsługują tego formatu. Można odratować dane używając komputera z Linux’em, albo Windows’em 7+:

 

  1. Kopiujesz dane z pendrive’a na dysk.

  2. Formatujesz go na format obsługiwany przez twój OS.

  3. Wrzucasz z powrotem dane.

 

Proste jak budowa cepa  :-).

 

Skofffcio

 

P.S. Jest jeszcze możliwość, że w punkcie druku zrobili coś z twoim pendrive’m, ale o tym nie wiesz/nie wiedziałeś. 

 

Nie mogę nic przekopiować, bo system nie widzi nawet pojemności nośnika i każda próba kopiowania to ten sam komunikat.

Tak, w punkcie druku podłączyli go do komputera i wyjęli na moich oczach. Drukowałem tam dziesiątki razy. 

 

 

Program widzi wszystko co jest na penie, ale jako, że to demo to nie mogę tego odzyskać.

Jest jakiś darmowy program, który pozwoli mi w miarę sprawnie to zrobić?

Recuva testowałem i plików nie widział.

 

Skoro widzi to i odzyskać  można, tylko że  jak  chcesz odzyskiwać  całe foldery bądź kilka plików na raz  to potrafi to  tylko wersja płatna.

Demo można odzyskiwać pliki pojedyncze.

Prawoklik na pliku i z menu kontekstowego “Odzyskaj zawartość”.

 

I tak  po  kolei z każdym plikiem.

Tylko że plików jest kilka tysięcy :slight_smile: