Pendrive + ReadyBoost

No właśnie… Chciałbym aby grono zadowolonych lub mniej szczęśliwych z posiadania pendrive’a ustawionego na RB wypowiedziała się na temat:

“Czy widzicie jakąkolwiek różnicę w wydajności (sam OS, aplikacje)?”

Zamierzam kupić tego pendrive’a (na liście kompatybilności widnieje jego nazwa): http://proline.pl/shop.php?prodid=KING+USB+1GB+DT2%2BM

Mój komputer:

AMD Athlon 64 3000+ (2000MHz) Venice

Kingston DDR 1024MB PC-400 CL2.5

GeForce 7600 GS Galaxy 256MB (575/1550 1.2ns)

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4

Windows Vista Home Premium x64

Ja korzystam z funkcji ReadyBoost. Mam 512MB pamięci RAM i pendrive’a SanDisc 1GB i niezauważyłem dużej różnicy po włączeniu tej funkcji w działaniu systemu i aplikacji.

Wybrałeś ŚWIETNEGO PENDRIVE!!

Ja mam 1,5 GB RAM-u i 1GB pendrive’a. RB nie ma za zadanie uzupełnić pamięci RAM ona (RB) ogranicza użycie dysku twrdego. Kupuj jak największy pen. Mój komp działa szybciej gdy inne programy używają dysk.

Jeśłi kupisz tego pendriva co masz zamiar, to twój PC dostanie dużego kopa

Sam używam ready boost, mam tylko 576 pamięci ram, ale znacznej różnicy nie zauważyłem :slight_smile:

Aplikacje może szybciej sie otwierają, system chodzi trochę szybciej, ale nic wiecej.

Lepiej dokupić kość pamięci ram, niż wydawać kase na pendrive

Nie dzwie sie że nic nie odczułeś haha . pewnie pendrive z promocji na allegro za 30 zl , 1 gb. Transfer 3mb , czy tam 6 ;p Ja mam pendrive to transfery są takie : 13 i 19 MB !!

:hahaha:

umiesz czytać :

Chyba wyraźnie napisałem znacznej różnicy nie odczułem , a nie żadnej .

Czytanie nie boli

I Z Czego sie śmiejesz ?? Aero ?? !!

Ja polecam Sonego 1GB z serii MicroVault USM1Gj on jest najszybszy jakiego znam. Sam mam jest świetny. Ale cena 119 w Media Markcie.

Ty lepiej nie gdybaj jakiego mam pendriva, a na pewno nie jest z promocji za 30 zł, kupowany był w sklepie komputerowym ,

Więcej znaków zapytania już nie dało się zrobić ?

To postaw na całą swoją wypowiedź emotikony.

Jak byś umiał czytać, to byś wiedział,

W Sklepie komputerowym też są po 33 zl :slight_smile: Nie no tak na poważnie , to…

Jeśłi ktokolwiek chce odczuć różnicę działania z pendrivem , z włączoną funkcją readybost to musi mnieć pamięć min 1gb i trasfer przesylania conajmiej 13 mb i 16 mb (lub 7 i 9 << minimum) Nawet sam microsoft tak radzi .

pozdro

Wyobraź sobie że mój pendrive spełnia aż nad to te wymagania, a sysytem jak mówiłem dużo nie przyspieszył.

Nie mydlmy sobie oczu, aby komputer dostał kopa mocnego w działaniu, lepiej zainwestować w kolejną pamięć ram, efekt gwarantowany

RB nie odpowiada za ram tylko za dysk Areo.

No przecież to wiem, dlatego napisałem, że jesli chcemy dobrego przyspieszenia naszej Visty, zamiast bawić się RB zainwestować lepiej jest w pamięć ram :slight_smile:

Ja posiadam pena Sony m. v. 1 GB. Pen jest szybki (transfer to chyba 24 i 19, czy coś koło tego) . Przyspieszenie jest, ale niewielkie (np. photoshop cs2 otwiera się 1,3 sekundy szybciej).

Ogólnie jak ktoś ma pena (nie polecam specialnie do tego celu kupować --> RAM lepiej kupić) to polecam używać RB :slight_smile:

Jeśli chcecie przyspieszenie , zainstalujcie xp lub linuxa . Gwarantowany KOP !!

I to za FREE !!

tia …

Od kiedy xp jest za free, bo nie wiedziałem :mrgreen:

Kiedy Pen z RB?

  1. Kiedy mamy już zajęte wszystkie sloty pamięci.

  2. Kiedy chcemy mieć też Pena.

  3. Technologia RB nie wykorzystuje pamięci na dyskach przenośnych bezpośrednio do zwiększenia ilości pamięci RAM, natomiast zapisuje tam dane wykorzystywane przez menadżera pamięci.

Optymalną wielkością pamięci wykorzystywaną przez ReadyBoost jest ta odpowiadająca ilości zainstalowanej w komputerze (1GB pamieci RAM - 1GB pamięci flash) maksymalnie. Efektywna wielkość to 2,5 razy większy pendrive. Z ReadyBoost może działać rzecz jasna tylko jeden PenDrive.

Nie każdy PenDrive może działać jako RB! !!

Oczywiście, dyski twarde są znacznie szybsze, ale dla dużych ciągłych porcji danych, natomiast pamięci typu flash są szybsze przy losowych odczytach czy zapisach niewielkich porcji danych.

ReadyBoost potrafi inteligentnie odczytywać duże porcje pamięci wirtualnej z dysku twardego, natomiast mniejsze z pamięci flash.

Mój (A-Data PD7 2048MB USB 2.0) ma takie oto parametry: szybkość zapisu 20 MB/s, szybkość odczytu 30 MB/s i różnica przy pamięciożernych programach jest widoczna i zauważalna.