Pendrive USB 3.x metalowy i mały


(natus08) #1

Witajcie, potrzebuję zakupić 2 pendrivy, jeden najlepiej metalowy bez żadnych zatyczek, gumek itp. jedynie np na smycz. 32 lub 64gb. Drugi natomiast będzie służyć jako mały dysk do trzymania plików w laptopie, który ma małą pamięć, więc zależy mi tylko żeby był bardzo krótki.
Co polecacie z sensownymi prędkościami i niezawodnością? Chciałbym najlepiej kupić w Euro Rtv bo blisko mam po prostu heh.

Myślałem o czymś takim:

  1. https://www.euro.com.pl/pendrive-pamieci-usb/silicon-power-jewel-j10-32gb-usb-3-0.bhtml niestety nigdzie nie znalazłem informacji na temat prędkości.
  2. https://www.euro.com.pl/pendrive-pamieci-usb/sandisk-cruzer-ultra-flair-32gb-usb-3-0.bhtml#opis ten wydaje mi się sensowny?

I jeszcze:
3. https://www.euro.com.pl/pendrive-pamieci-usb/patriot-tab-32gb-usb-3-0-aluminium-micro.bhtml wyczytałem, że bardzo wolne są, to prawda?
4. https://www.euro.com.pl/pendrive-pamieci-usb/sandisk-sandisk-ultra-fit-32gb-usb-3-0.bhtml te się nagrzewają, ale czy to przeszkadza?


(AnonimX) #2

Flair jest dość szybki.
Z całych metalowych jest Samsung, Kingston i coś jeszcze. Nie są to jednak demony prędkości.
Każdy pendrive o dużej pojemności i szybkości się grzeje. Jednak rzeczywiście używanie ciągłe Fita może być ryzykowne. Kompa jednak nie spali - najwyżej padnie z przegrzania, ale to może się zdarzyć każdemu penowi.
Patriot wygląda obiecująco.
Jak pliki będą tylko odczytywane, to bierz ten z najszybszym odczytem. Jak będziesz też zapisywał, to patrz na prędkości zapisu (testy a nie dane producenta). Jak laptop nie ma USB 3.0, to szkoda patrzeć na tej najszybsze w odczycie.


(hindus) #3

Mam tego SanDiska 32GB Ultra Flair. Pierwszy padł niedługo po zakupie, X-kom wymienił na nowy. Ten trzyma już rok, używam go od czasu do czasu do przerzucania zdjęć czy filmów i poza tym że mocno się grzeje, działa bez zarzutów. Prędkości akceptowalne, ale rzeczywiście bez szału. Mi wystarczają.

Co ciekawe, kupiłem go za 39 zł, a widzę, że na stronie Euro RTV jest już za 70 :open_mouth:


#4

Co do pierwszego, to ja używam i mogę polecić ten: prezentacja.

Jest on wciskany/chowany, wykonany trochę jakby z mieszaniny plastiku i gumy.
Niestety nie ma go w wariancie 64GB.


(natus08) #5

W końcu zamówiłem na morelach jednak. Takie oto: https://www.morele.net/pendrive-adata-uv131-32gb-auv131-32g-rgy-665897/ i https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-ultra-fit-64gb-sdcz43-064g-gam46-947083/
Co myślicie? Ten fit myślę, że nie będzie jakoś palił kompa, w końcu używa się go tylko do trzymania danych.


#6

Ważne, że markowe - o dane raczej nie musisz się obawiać.

Raz dostałem w prezencie pendriva w postaci ikony androida - 3 miesiące wytrzymał i padł na amen.
Ech te gadżety.

A jeżeli chodzi o prędkość, to różnie to wychodzi w praniu - zależy od softu.
Jeden będzie sobie lepiej radził z dużą kolejką małych plików bo został tak zoptymalizowany, a z dużymy plikami gorzej od konkurencji itd - nie ma co też za bardzo patrzeć na deklarowaną prędkość maksymalna r/w itd.

Mój Supersonic Rage2 przy dużych plikach zamraża mi komputer (mój dysk ssd nie jest najwyższych lotw), a z kolejką małych, radzi sobie na prawdę kiepsko. Chyba mój Sandisk tańszy o gdzieś 130% radzi sobie nieco lepiej.


(pocolog) #7

Fajny, tylko żeby go wyciągnąć z komputera trzeba zapuścić paznokcie :laughing:


(Nameziss) #8

Dzisiaj jest promo w x-kom na pendrivey ogólnie pamięcy dyski