Pendrive w formacie exFAT nie odczytuje zapisanych plików

Witam,

Dostałem od kolegi 2 pendrivy 16Gb które znalazł w Anglii. Problem w tym że jak coś na nie nagram to na innym komputerze są nie do odczytu, widzi dane ale nie może ich otworzyć. Dzieje się tak tylko z dużymi plikami ponieważ piosenkę czy dokument odtworzy. Myślałem że to dla tego że xp nie czyta exFAT ale na Windows 7 powinno działać a tu lipa po zainstalowanie łatki do XP problem nadal występuje podobnie jak i na Windows 7. Sformatowanie go do FAT32 nic nie daje a na NTFS jest niemożliwe… proszę o pomoc.

Sformatuj na NTFS programem HPUSBFW.EXE

Niestety pod koniec formatowanie wyskakuje błąd…

a mianowicie:

cfbebbd2620ef44dm.jpg

Jakieś inne sugestie? Jak nie formatowanie na NTFS to może jakiś inny pomysł na to aby peny działały…

Spróbuj jeszcze go sformatować na FAT, FAT16 lub FAT32 (to nie jest to samo mimo podobnej nazwy, exFAT to też jeszcze inny format) bo może to być wina formatu plików niewłaściwego dla danego pena.

Ale obawiam się że są to zwykłe szajs-peny które najzwyczajniej źle działają lub były przeprogramowane aby pokazywały większą pojemność niż mają w rzeczywistości (są to tzw Fake Pendrivy).

A więc pod tym formatem też występuje ten sam problem… a pamięci na pewno mają 16Gb ponieważ tyle w sobie mieszczą- sprawdzałem. o to jeszcze co pokazuje

CheckUDisk_5.3, na Fake Pendrivach nie było by nazwy itd…

868552bc7e2296b3m.jpg

Wyłącz autoodtwarzanie. Zresetuj komputer, włóż PENDRIVE. NIE OTWIERAJ GO. Tylko od razu formatuj. Jeżeli nie jest popsuty albo nie jakaś lipa to może mieć ukryte zabezpieczenie. Albo masz w kompie wirusa który uniemożliwia sformatowanie pendriva. Spróbuj sformatować jakiś inny.

Niestety to też nic nie daje… ale zastanówmy się może co zrobić aby problem z odczytem załatwić w inny sposób niż formatowanie pena jako NTFS… tylko, że mi nic innego do głowy nie wpada… ;/

Pod innym kompem na system XP też formatowanie takie się nie udaje…