Pendrive w komputerze a w Netia Spocie - kilkanaście razy mniejsza prędkość kopiowania danych z pc na pendrive przez netia spot

Witam. 

Mam router Netia Spota i Netia Playera. Chciałem z komputera udostępniać filmy i oglądać je przy pomocy Netia Playera. Niestety nie zawsze wszystkie są widoczne pod tv. Jedynym wyjściem było wrzucanie ich na pendrive i podłączanie do usb netia spota albo netia playera. Jak podłączę pendrive pod netia spota to jest on widoczny na komputerze, natomiast po podłączeniu pendrive do netia playera komputer już go nie widzi. Dlatego postanowiłem podłączać tylko pod netia spota. 

Ostatnio nie chce mi się ciągle przepinać pendrive. Chciałem przy pomocy komputera przenosić na niego pliki podczas gdy jest podpięty pod netia spota. Niestety prędkość jest wtedy o wiele niższa niż wtedy, gdy jest podłączony do komputera. Zamiast ok 15mb/s wynosi ona tylko ok 2-3mb. 

Co zrobić, by ją zwiększyć?

Pròbowałem po wifi jak i na kablu i cały czas wygląda to tak, jakby pliki przesyłały się zamiast po LANie to po WANie… 

Wątpię żeby coś udało się poprawić. Wydajność portów USB w urządzeniach typu router czy przystawka TV jest bardzo często bardzo mała.

Nie oczekuj wydajności od Netia Szrot. Miałem kiedyś podłączony dysk 3,5", prędkość po kablu oscylowała do max 3 Mb/s.

Najlepszym rozwiązaniem jest kupno NAS, albo udostępnienie folderu z komputera.

Ostatecznie zakup malinki.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, mój tplink i dysk usb wd mają transfery rzędu d:60MBps, u:30MBps.

Malinka ? Serio ? Ona nawet kontrolera sata nie ma, do tego USB2.0, po czym chcesz to wysyłać ? Po GPIO ?

 

Chcesz lepszych transferów to zainwestuj w sprzęt z USB3.0, albo NAS :slight_smile: