Pendrive w USB i nierozpoznano urządzenia

Witam! Problem mój polega na tym, iż posiadam komputer z płytą główną ECS K7S5A (przeżytek), na nim stoi Windows XP + SP3 a do płyty mam podpięty kontroler USB VIA, który nie rozpoznaje mi takich urządzeń jak Pendrive’y, czytniki kart pamięci - wywala komunikat “Nierozpoznano Urządzenia” i okienko z dostępnymi portami USB. Jedyne co rozpoznaje to urzadzenie wielofunkcyjne HP, cyfrowy aparat oraz kamerę internetową. Co może być przyczyną tego wszystkiego? Co tylko mam trochę wolnego czasu to szukam odpowiedzi na to pytanie i niestety nic nie pomaga. MOże ma ktoś jakiś oryginalny i skuteczny pomysł. Dodam tylko, że aktualizowałem sterowniki, przeinstalowywałem, usuwałem różne urządzenia widmowe, aktualizowałem BIOS, przepinałem kontroler. Dodam także, że od jakiegoś czasu nie działają mi także porty USB zintegrowane z płytą - nie wiem czy ma to coś wspólnego… W BIOSie prawdopodobnie też jest wszystko w jak najlepszym porządku… Gdzie leży przyczyna???

zresetuj BIOS zworką CMOS(jeśli takowa na płycie jest) lub poprzez wyjęcie baterii :wink:

może coś z płytą główną nie tak?

jak masz możliwość to sprawdź na innym kompie ten kontroler czy działa…

Resetowałem już BIOS i nie pomaga. Zastanawiam się czy to faktycznie nie problem z kontrolerem… Chociaż dziwne by to było, że mam jednego jedynego Pendrive’a którego jednak w normalny sposób wykrywa (niestety tylko jednego; firmy Pretec). Dziwne! Muszę się jednak pozbyć tego starocia i zainwestować w nowego PC.

A nie próbowałeś z kontrolerem USB 2,0 na gnieździe PCI. Możliwe że twoje mobo ma problemy z rozpoznawaniem urządzeniem w nowszym standardzie.

O to chodzi, że mam kontroler podpięty pod PCI i właśnie po podłączeniu do niego Pendrive’a wywala mi komunikat, że Nierozpoznano Urządzenia. Dziś właśnie Flashowałem BIOS i to nie na byle jaki (pierwotnie na firmowy ECS a ostatecznie na CheepoBIOS) i niestety. Nawet kontroler ALi USB 2.0 nie rozpoznaje urządzenia… A jeśli chodzi o PCI to czy ważna jest kolejność gniazd? Muszę podpiąć pod pierwszy czy mogę pod którykolwiek???

Jeżeli to WAM pomoże i nasunie jakąś myśl to proszę bardzo:

Dymek po wpięciu Pendrive:

dymek.th.jpg

Okienko, które się pojawia po naciśnięciu na dymek:

nierozpoznano.th.jpg

oraz mój menażdżer urządzeń:

menader.th.jpg

POMÓŻCIE; ja już zgłupiałem a brak mozliwości korzystania z pamięci USB to strasznie uciążliwa sprawa…

port-usb-nie-wykrywa-urzadzenia-t335022.html

master_zonk6 wszystko OK, ale już przerabiałem usuwanie tzw. urządzeń widmowych i niestety po odinstalowaniu problem się powtarza :frowning:

Dodane 09.09.2009 (Śr) 1:38

Rozwiązaniem problemu było jak się okazało zakupienie nowego kontrolera USB 2.0 :] Wszystko teraz chula jak należy. PZDR!