Pendrive - wystąpił problem z plikami, przeskanuj i napraw (zalecane) - Co warto wiedzieć?

naprawic_pendrive_2

naprawic_pendrive

Ja zawsze klikam ‘Kontynuj bez skanowania’. Robi to może jakąś różnice? Bo zawsze wybieram tą opcję i później działam kopiuję pliki i edytuję.

System plików na tym nośniku to FAT32. Tak tylko podaję gdyby to miało jakieś znaczenie.

Jakbym dał ‘Skanuj i napraw’ mogłoby to mi uszkodzić jakieś pliki, które posiadam?

Są jakieś ogólne zalecenia odnośnie użytkowania pendrive’ów na Windowsie? Co warto jeszcze wiedzieć o nośnikach wymiennych albo o systemie automatycznych napraw w razie napotkania błędów? Jakie ciekawostki znacie odnośnie działania pendrive i co warto wiedzieć przed, czy jest coś o czym powinien wiedzieć każdy użytkownik albo czy jest coś o czym warto pamiętać, a nie jest znane większościom osób?

To sie dzieje z dwóch powodów. Pierwszy to ten ze nieprawidłowo został odłączony pen a drugi to problem ze strukturą plików na nim.
W tym drugim przypadku moze być to co opisał autor tematu.
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/utracone-dane-po-skanowaniu-i-naprawie-dysku/b1a2eb29-e57e-487e-8caa-922b2e6c913e

Proponuje pliki skopiować a dopiero potem Skanuj i napraw

„Skanuj i napraw” (chkdsk) przeważnie sprawdza system plików pod kątem błędów. W ok. 99,9% przypadków rezultat jest taki, że komunikat „nie męczy” przy kolejnym podpinaniu pendrive.
Jeżeli jest coś fizycznie nie tak z nośnikiem to jakaś zawsze niewielka szansa jest, że można utracić część danych po takiej naprawie:
Przykład:
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/utracone-dane-po-skanowaniu-i-naprawie-dysku/b1a2eb29-e57e-487e-8caa-922b2e6c913e

Po prostu usunąłeś zbyt szybko pendrive lub jakaś aplikacja wykonywała jeszcze w tle jakąś operację na pliku podczas odłączania urządzenia.

Od dłuższego czasu nie trzeba używać opcji „Bezpieczne usuwanie sprzętu”, bo Windows buforuje zapis.
Tego typu komunikaty mogą się jednak zdarzać jak coś korzysta z dostępu do jakiegoś pliku na nim, a Ty akurat pendrive odłączysz, sporadycznie w wyniku błędu systemu plików (np. bad sektory)