Pendrive z możliwością podzielenia na partycje

  1. Witam. Tak jak w temacie. Przymierzam się do zakupu nowego pendriva, tylko zależy mi na takim który byłoby można podzielić napartycje. Dobrze jakby był jak najmniejszy. Nie wysówany tylko z zatyczką. Pojemność najlepiej tak 8GB. I nie żaden NO NAME!

  2. Jakbyście już coś dla mnie wybrali to dobrze by było jakibyście podesłali program (najlepiej darmowy) dzięki któremu szło by zrobić z pendriva “klucz sprzętowy” bez którego byłoby niemożliwe uruchomienie komputera bez ówczesnego wsadzenia pednriva do USB. Jeżeli nie darnowy to w ostateczniści jaką pełonowartościową wersję czasową, żeby zobaczyć jak to działa.

A nie da się każdego podzielić na partycje? Bo w GParted (pod linuksem) dało się wyznaczyć partycję o dowolnym rozmiarze na pendrive, tyle że nie potwierdziłem operacji i nie wiem czy wyskoczyłby jakiś błąd, czy podzieliłoby się. Może te pendrivy z opcją tworzenia partycji to mają jakieś win-partycje? :smiley: (cóż, może być win-raid, czyli RAID programowy, tylko ze sterownikami pod Windowsa, to może są jakieś win-partycje, czyli możliwe do utworzenia przez windowsa)

  1. wszystkie się da, marki corsair, pqi, ocz, patriot do wyboru do koloru.

pendrive polecam firmy corsair, podzielić można przez gparted, ale UWAGA windows nie widzi wszystkich partycji.

windows nie widzi partycji unixowych.

nie byle co uniksowych, ale np. gdy są na pendrivie dwie fat32 to widzi tylko pierwszą

Obecnie mam pendriva firmy Corsair. Próbowałem podzielić go przez windowsa - zarządzanie dyskami i raczej nie bardzo szło coś takiego zrobić. Zależy mi żeby był tak 2 góra 3 partycje widziane pod Vista/XP