Pendrive z możliwością podzielenia na partycje

(Stały_bywalec) #1
  1. Witam. Tak jak w temacie. Przymierzam się do zakupu nowego pendriva, tylko zależy mi na takim który byłoby można podzielić napartycje. Dobrze jakby był jak najmniejszy. Nie wysówany tylko z zatyczką. Pojemność najlepiej tak 8GB. I nie żaden NO NAME!

2. Jakbyście już coś dla mnie wybrali to dobrze by było jakibyście podesłali program (najlepiej darmowy) dzięki któremu szło by zrobić z pendriva "klucz sprzętowy" bez którego byłoby niemożliwe uruchomienie komputera bez ówczesnego wsadzenia pednriva do USB. Jeżeli nie darnowy to w ostateczniści jaką pełonowartościową wersję czasową, żeby zobaczyć jak to działa.

(MaRa) #2

A nie da się każdego podzielić na partycje? Bo w GParted (pod linuksem) dało się wyznaczyć partycję o dowolnym rozmiarze na pendrive, tyle że nie potwierdziłem operacji i nie wiem czy wyskoczyłby jakiś błąd, czy podzieliłoby się. Może te pendrivy z opcją tworzenia partycji to mają jakieś win-partycje? :smiley: (cóż, może być win-raid, czyli RAID programowy, tylko ze sterownikami pod Windowsa, to może są jakieś win-partycje, czyli możliwe do utworzenia przez windowsa)

(Technik Elektro) #3
  1. wszystkie się da, marki corsair, pqi, ocz, patriot do wyboru do koloru.

(mati75) #4

pendrive polecam firmy corsair, podzielić można przez gparted, ale UWAGA windows nie widzi wszystkich partycji.

(Technik Elektro) #5

windows nie widzi partycji unixowych.

(mati75) #6

nie byle co uniksowych, ale np. gdy są na pendrivie dwie fat32 to widzi tylko pierwszą

(Stały_bywalec) #7

Obecnie mam pendriva firmy Corsair. Próbowałem podzielić go przez windowsa - zarządzanie dyskami i raczej nie bardzo szło coś takiego zrobić. Zależy mi żeby był tak 2 góra 3 partycje widziane pod Vista/XP