Pendrive z Ubuntu nie widzi plików

Mam na dysku zainstalowanego WIN10, ale z przyczyn technicznych chciałem odzyskać jakieś pliki z dysku. Włożyłem płytę z liveubuntu, podłączyłem pendriva, zgrałem pliki. Podłączyłem pendriva w innym komputerze tez z WIN10 i pendrive nie widzi tych skopiowanych plików. Zajete miejsce sie powiększyło ale tego folderu nie ma. Co mam zrobić?

Włącz pokazywanie ukrytych plików w opcjach folderów lub użyj bardziej zaawansowanego menedżera plików niż systemowy eksplorator. 

Chyba że pendrive chiński w stylu 128GB za 40zł to mógł zgubić dane.

Ukryte właczone i to samo. Jaki inny menedzer plików?

Total commander tez nie widzi, chyba ze w opcjach cos musze zmenic?

Zainstalowalem handy recover i ten folder widzi

pomocy

Czy możesz „wejść” na pendriva? Może problem z tym, że Windows nie obsługuje EXT4, a total commander obsługuje tylko EXT w wersji 2?

Tak, mogę wejsc normalnie pendriva i widze tam pliki ktore mialem wczesniej, ale folderu ktory zgrałem z ubuntu nie widze, tyle jego. Jakim programem zatem spróbować?

Jaka jest nazwa tego katalogu?

Nie ma w niej znaków które na Windows są niedozwolone?

\ / ? : * " > < |

 

nie, folder nazywa się “danept” (bez " oczywiście)

Na jakim systemie plików działa ten pendrive (np. Ext4, Fat32)?

NTFS

Może sformatuj pendrive na fat32, wejdź na live cd Ubuntu, skompresuj folder który chcesz skopiować żeby miał rozszerzenie .zip i wtedy ten plik .zip przenieś na pendrive.

ok dzięki, jutro już spróbuje tak zrobić.

a czy do skompresowania z live cd potrzebny mi dodatkowo jakiś program na ubuntu ?

Raczej powinien być dostarczony z live cd, to zwykły menedżer archiwów.

dzięki, dam znać jutro czy podziałało

Może po prostu skopiowałeś pliki do pamięci ram? LiveCD działają w ten sposób, że wszystkie zmiany są nanoszone na ram dysku. Czyli utwórz ponownie partycje na swoim pendrive tak, by mieć dodatkową partycję do zapisywania danych.

I jak, zadziałało?