Pendrive zabezpieczony przed zapisem

Musze sformatować mojego pendriva. Czytałem już wiele wątków na ten temat i nic nie działa próbowałem active killdisk i nic nie działa. Dysk jest chroniony przed zapisem. Kiedy klikam go w mój komputer wyskakuje komunikat że dysk jest nie sformatowany i czy chcesz go teraz sformatować. Klikam tak i wyskakuje ostrzeżenie, klikam ok i pisze, że dysk jest chroniony przed zapisem. I nic nie moge z nim zrobić. Próbowałem usunąć partycje tak jak przy instalacji windowsa ale też to samo. Ściągałem też programik ze strony producenta i też nic nie moge zrobić. Wyskakuje: Device is write protected! Please unprotect it. A hasło nigdy nie było zakładane. Dodam, że pendrive ma niecały miesiąc. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o pomoc. Jeżeli nie to oddam go spowrotem do sklepu, bo na moje szczęście mam jeszcze paragon.

Czy ten pendrive nie ma przypadkiem blokady przed zapisem?

To jest zazwyczaj taki przełącznik z boku, przełącz go (o ile masz coś takiego).

No niestety nic takiego na nim nie ma. To jest pendrive imation atom 4gb.

a weź panel sterowania narzędziaadministracyjne zarządzanie komp. otwórz i przejdź do zarządzanie dyskami i go tam sformatuj

Tego też już próbowałem i wyskakuje taki komunikat: Operacja nie została ukończona. Ponieważ nośnik jest chroniony przed zapisem.

to niewiem koleś poczytaj na innych forach sorry nie wiem

Spróbuj GPartedem (jak masz np. ubuntu livecd to jest gdzieś w środku). Jeśli nawet nic nie da, to wyrzuci jakiegoś loga (może tam coś będzie). Zapisz go np. na innym pendrive i wrzuć link.