[pendrive]zapisuje pliki, ale nie otwiera.Co zrobic?

Witam

Zakupiłem sobie na allegro Pena Kingstona 1 GB i mój port USB go wykrywa, ale niestety każdy plik, który na nim zapiszę nie da się otworzyć z poziomu Pena. Wyskakuje komunikat o niepoprawności ścieżki pliku, że nie mogę go odczytać itp

Pen jest nowy, więc zupełnie nie kumam dlaczego tak się dzieje. A druga sprawa to powiedzcie czy pod Xp powinna być płytka ze sterami do pena czy nie?

sformatuj kość jeśli nie pomoże zareklamuj :slight_smile:

już dawno to zrobiłem :frowning:

podłacz u kogoś innego, może masz coś ze sterownikami

Raczej nie. System powinien wykryc to urządzenie jako dysk wymienny(masowe urządzenia magazynujące).

W pracy pod xp i 2000 działa. I teraz sprawdzałem w domu i też działa. Co mogło być przyczyną tego, że wczoraj nie mogłem na nim nic zapisać i otworzyć. Bo nie wiem czy to było przejściowe czy będzie się zdarzało ze względu na wadę mojego pena

przeinstaluj usb, sprubuj podłączyć pod inny port usb masz inne urządzenia usb ??działają poprawnie , co to za płyta główna ?? ma usb 2.0, flash usb też jest 2.0 ?? wyłącz obsługe usb 2.0 - jeśli płyta obsługuje

stary takie rzeczy to sprawdzam zanim napisze na forum

a na botującym się z cd linuxie sprawdzałeś ??

daruj sobie już problem z głowy

i jakie było rozwiązanie ??

oświeżam temacik, bo po wymianie pena niestety po 2-3 skopiowaniach i zapisach pliku jest to samo.

Poleżał 2-3 tyg i nadal jest to samo.

Czy to aby nie jest wina mojego kompa? Czy systemu?

Bo kupiłem razem z kumplami każdy ten sam i u nich jest oki

A nie masz zaznaczone we właściwościach tylko do odczytu??

nie mam…podam przykład: wrzucam na pena plik, ale go nie mogę otwierać, więc formatuje a ten plik i tak dalej jest, poza tym nawet gdy rećznie go usuwam to on i tak jest :confused:

Jkie masz USB, a jakie ma pen ??

SCREEN

Złączono Posta : 31.05.2007 (Czw) 19:41

hmm ale jak go wymienili to dwa czy tam trzy dni chodził a teraz znowu nie. Poprzedni też tak robił.

Pena mam Kingstona DTI/1GB

I jeszcze coś mówi jeden komunikat o błedzie We/Wy

Jaki masz nanim format plików?? do penów NTfs, albo FAT32

Mam FAT 32 i mogę wybrać jeszcze FAT a w komie mam na dyskach NTFS, czy to może przeszkadzać??? W takim razie czy ktoś powie jak zrobić format plików na NTFS

P.S. bo przecież nie przeszkadza chyba nazewnictwo plików w stylu nazwa_123 ???

Już nie wiem co z nim jest. Raz jest ok, tzn otwiera pliki a raz nie, raz kopiuje i zapisuje raz nie.

Ja mam na kompie (nawet 2) NTFS, a na moim penie Fat32 i styka, więc to nie może przeszkadzać. Ja mojego pena nie moge sformatamować na NTFS, bo po prostu nie ma takiej opcji, więc sformatowałem do FAT32 bo fat jest do dyskieteg i z nim mogą występawać problemy.

Sciągnij najnowsze stery do twojej płyty głównej i zaktualizuj bios, napisz czy ciągle jest to samo.

jak zaktualizować bios???