Pendrive, zmiana systemu plików RAW na FAT32 lub NTFS

Witam, problem dotyczy pendrive Datatraveler 100 g2 8gb, podczas zapisywania plików nieopatrznie go wyjąłem, po ponownym podłączeniu format plików zmienił się na RAW. Nie da się go sformatować przez Windowsa (ani 7 ani 8.1), nie pomógł Partition Master i mu podobne, testdisk tak samo. Programy do odzyskiwania danych odczytują je, ale nie jest to nic ważnego, chodzi o to, czy da się tego pena postawić na nogi jeszcze? Szukałem tez na jakimś ruskim forum, ale wszystkie programy, które potrafiłem tam znaleźć nie działały na mój pendrive. Sam już nic nie wymyślę, więc zwracam się do Was o pomoc.

Podczas próby formatowania pojawia się jakiś błąd, czy coś?

http://html5.litten.com/how-to-fix-external-disk-drive-suddenly-became-raw/

 

nie chce mi się tego za bardzo czytać, ale wygląda porządnie, no i są obrazki. W każdym razie, słabo szukałeś.

jest spore prawdopodobienśtwo że jest uwalony spróbój przez rufus coś wgrać albo sformatować przez gparted również tablice np na GPT.

 

może pomoże jak nie to raczej nic z tym nie zrobisz mi kiedyś tak padł pendrive po awarii zasilania akurat podczas formatowania taki pech niestety.

 

z drugą sztuką miałem tak że z nie wiadomych przyczyn nie chciał sie sformatować od początku ale gparted go uratował.