Pendrive ZWOLNIŁ! PQI U350H i niski transfer

Witam,

podpiąłem swojego pendrive’a (PQI CoolDrive U350H - 8GB) i przeżyłem szok… 5,3GB filmów skopiowało mi na pena w ponad 20 minut! W kompie MAM USB 2.0, stery są, inne urządzenia OK, a ten coś szwankuje… Na XP i Viście to samo… Na innym kompie też się wlecze… Nie wiem co jest grane - wg producenta powinienem mieć do 19MB/s a wg visty miałem od 2-4MB/s - szok! !!

jak go pierwszy raz podłączałem - tzn wtedy gdy zauważyłem, że coś jest nie tak, to zaczęły mi wariować dyski - komp pogubił dyski USB, ale po chwili oddał… Myśle sobie - HUB, no ale bez huba - bezpośrednio do kompa jest to samo…

Proszę o pomoc w tej sprawie… nie uśmiecha mi się gwarantowanie sprzętu… z góry dzięki

Voytec

Próbowałeś go formatować?

a czytać potrafimy? :expressionless:

Voytec ,

jaka płyta główna?

w menedżerze urządzeń po podłączeniu pendrive’a są jakieś żółte znaki zapytania/wykrzykniki?

spróbuj przekopiować jakiś np. 200MB plik, i zobacz z jaką prędkością się kopiuje

włóż do innego wejścia USB i wtedy zobacz prędkość kopiowania :wink:

Wszystkie stery są - wykrzykników brak. Sprawdzane na 3 kompach, na 4 systemach (2x XP Pro, 1x Vista Ultimate, 1x XP HE) i na kilku różnych portach - wszędzie to samo… Nawet przez HUBa USB jest to samo. Także płyta główna nie ma znaczenia. :slight_smile:

Kopiowało mi od 2MB/s do 4MB/s - gdzie producent mówi o 19MB/s! !!

Załamka, bo pen firmowy i to jeden z najszybszych - PQI… a tutaj co… mało tego - nowy jest, niedawno kupiony i niewiele używany, a kupiony w necie, więc na gwarę trzeba by odsyłać… poradźcie coś :frowning:

spróbuj wejść w menedżer Urządzeń>Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej>Główny koncentrator USB>PPM>Właściwości>Zarządzanie i Energią i odznacz “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii” (jeśli masz w menedżerze urządzeń dwa “główny koncentrator USB” to zrób tak w obydwóch)

a jeśli to nie pomoże to niestety coś jest nie tak z Pendrive’em (uszkodzony) i musisz odesłać go na gwarancję :wink:

dystrybutor mówi o 19 MB/s ale przy odczycie… zapis do 10 MB/s, u mnie odpowiednio odczyt do 21 MB/s natomiast zapis do 7 MB/s… Informacje te są dostępne na stronie firmy FEN…

Benchmarki HDTune, HDTach i ATTO Disk też tak wolne są?

Rozumiem, że zauważyłeś sam różnicę, czyli kiedyś było wyraźniej szybciej? Kojarzysz, po jakim dokładnie wydarzeniu się to stało?

Coś mi się wydaje, że bez gwarancji się nie obejdzie…

No i u mnie również zwolnił po zapełnieniu go kilka razy danymi… Obecny transfer to 4 MB/s zapis i 14 MB/s odczyt (dane z programu Atto), również nie wiem co się dzieje… Może złe sterowniki USB 2.0 (używam kontrolera na PCI USB 2.0)… Plik 700 MB zapisuje mi około 3 minut. Czy ktoś może sprawdzał swój PQI U350H, ewentualnie U350… Coś mi się wydaje, że ten PQI z literką H (niby HiSpeed) to jakiś niewypał…

Tu macie porównanie różnych penów…

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=320598