Pendrive'y 128GB za 39,90zł ? Warto?

Zawsze używałem chińskich , niemarkowych, często noname penów. Wiele lat i nigdy nic się nie działo. W chwili obecnej pojawiły się na allegro jakieś Twister 2.0 w cenie chyba 39zł o pojemności 128GB.

Nie powiem że kuszące.

Używa ktoś z forumowiczów dłuższy czas podobne dzieła techniki?

Posiadam mały dysk SSD 128GB i szczerze mówiąc nie mam gdzie trzymać pobranych filmów,muzy itp.

Przydały by mi się 3,4 takie peny.

Proszę o opinię w miare możliwości.

 

Przypuszczam, że prędkość przesyłu będzie tak wolna, że nie będzie się to opłacać.

lepiej cię wyjdzie dysk zewnętrzny. Miejsca zajmie tyle samo a mniej płacisz za Gb, transfer lepszyi nie masz ryzyka że to nie 128MB z którego nigdy nie odczytasz swoich danych :stuck_out_tongue:

Cena mocno podejrzana ja bym nie ryzykował. Peny o takiej wielkości chodzą raczej w okolicach 100 zł.

rajmundx naprawdę nie zapala Ci się lampka ostrzegawcza dla tego typu cenowych “okazji”?

http://pdasite.pl/blogi/kitor/2013/07/fake-pendrive-czyli-jak-nie-da-si-nabra-na-tanie-due-pamici-usb/

Kupiłem jedną sztukę do testów, w połowie tygodnia dam znać czy to bubel.

Prawdopodobnie jest oszukany, pokazuje że ma 128 GB, a w rzeczywistości tylu wcale nie ma.

No właśnie, kupujących są setki… więc nie tylko mnie to zainteresowało

Setki kupujących? Raczej setki tzw. łowców pseudo okazji, którzy patrzą wyłącznie na cenę, nie próbując zrozumieć dlaczego jest ona tak niska w stosunku do ceny rynkowej. A jak pojawiają się jakieś problemy mają pretensje do wszystkich wokół tylko nie do siebie.

 

Nie wierzę, że ten pendrive ma 128GB, ale cena jest na tyle niska, że można przetestować (i napisać artykuł ku przestrodze). Dodatkowo w razie kłopotów, koleś i tak musi zwrócić wszystkie koszty.

b02cc25e0009be7bmed.jpg

d79093e775eb1886med.jpg

 

To jest przed chwilą rozebrany pen made in china 8GB z aukcji w której kosztował 11,99zł trzy lata temu.

Bez logo, bez nazwy, noname a w środku kostka HYNIX.

 

Wszystkie peny produkowane są praktycznie w Chinach. Jak myślicie ile fabryk tam jest i jaką kostkę pamięci znajdę w penie EMTEC a jaką w NONAME jeśli na obu pisze że robione w Chinach?

Pojemność tego noname 8GB zgadza się. Działa w USB 1.0, 1.1, 2.0 i 3.0.  Nic się nie dzieje.

W przypadku tych Twisterów, niektórzy sprzedawcy na allego piszą o pojemności “do 128GB” i że średnio jest to 90GB :slight_smile: Więc coś tu śmierdzi.

Wypis z aukcji:

 

_ Super Pendrive 128GB _

 

Pendrive o dużej pojemności 128GB, dzięki pracy w standardzie Plug and Play jest automatycznie wykrywany przez komputery wyposażone w porty USB bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.

Pendrive dzięki małym wymiarom i specjalnemu uchwytowi można przypiąć do kluczy czy też smyczy co zapewni bezpieczeństwo przed utratom, lub zniszczeniem.

 

_ USB: 2.0 _

_ - Model: Twister _

_ - Pojemność: 128 GB _

_ - Kompatybilny z USB: 1.1 i 2.0 _

- Praca w systemach: Windows 7/8/Vista/XP/2000, OS X v.10.3.x+,Linux (2.6X+)

_ - Czas retencji danych do 10 lat _

_ - System plugplay - działa bez instalowania sterowników _

_ - Towar jest nowy _

_ Uważaj  na podróbki, które pojawiły się na rynku _

Kupując u mnie masz pewność, że kupujesz produkt 100% oryginalny z 2 letnią gwarancją .

 Gwarantujemy oryginalność i wysoką jakość, lub szybki zwrot pieniędzy

 

Cena 4 dychy. Ponad 1100 pozytywów i zero negatywów dot. pendrive.

Znając życie facet sam nie wie co sprzedaje. Jeśli ten pendrive ma >32GB to możliwe, że nikt się jeszcze nie zorientował albo sprzedawcy załatwiają sprawę po cichu. Jak jest na prawdę okaże się w połowie tygodnia :slight_smile:

Ostatnio kupiłem na allegro 2 flashki usb2.0 64GB, cena około 30zł. Po przetestowaniu tylko 6,5GB danych zostaje zapisana reszta udaje tylko zapis przez fake firmware. Mam nadzieję że kasę odzyskam bo nawet negatywa nie mogę wystawić temu sprzedawcy przez moderatorów allegro którzy zamknęli aukcję.

Dobrze że mówicie o takich rzeczach.

No zobaczymy co wyjdzie jak gość sprzeda resztę tych penów i zaczną sypać się komentarze

Żeby tylko w takich aukcjach nie trafić czegoś takiego: http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/pendrive-zaglady-niszczacy-plyty-glowne/

Może się tak zdarzyć, że gość po sprzedaniu tych pendrive’ów zwinie interes, zamknie konto na portalu aukcyjnym i “zniknie”.

Wszystkie nośniki od 15 do 30 zł na allegro o pojemności 128GB to fake… nie wiem skąd wy widzicie tam 90GB ktoś wewnątrz ma 8GB!

128GB a w środku 8GB!

Biorąc pod uwagę że odgrzebałeś wpis z 2015 roku … może dwa lata temu tak było :slight_smile: