Pendrivy do bootowania systemów

Mam problem, chciałem uruchomić Windowsa z pendriva. Więc wziąłem mojego pendriva (stary który zawsze kiedyś mi do tego służył się zawieruszył) więc użyłem innego. No i przy próbie formatowania za pomocą Windows 7 USB DVD download tool wyskakiwał błąd że nie może sformatować, więc chciałem spróbować wgrać jakiś inny system np Linux żeby sprawdzić i używałem 2 programów unetbootin i lili usb czy jakoś tak. Program formatował wszystko ok. Ale systemy się nie odpalały a na pendrivie były jakieś foldery z krzaczkami itd więc wywnioskowałem że tego pendriva nie da się formatować na inne systemy plików.

Więc znalazłem jeszcze innego pendriva u siebie. Tym razem windows 7 usb zadziałał sformatował go wgrał i niby wszystko powinno grać. Uruchomiłem ponownie laptopa wybrałem usb wyskoczył mi kursor _ w lewym górnym rogu i mrugał, podobnie jak pendrive. Ale po 3 min dalej mruga i nic, system się nie ładuje. Więc znowu spróbowałem wgrać Linuksa na spróbowanie. No i przy bootowaniu wyskakuje mi multiple boot partition czy jakoś tak.

Już się bałem że coś nie tak z laptopem ale pożyczyłem od kumpla pendriva, użyłem windows 7 usb i normalnie windows 7 odpalił z pendriva. Jak sprawdzić pendriva czy w 100% da się z niego uruchomić system ? Bo chcę kupić jakiegoś pendriva żeby mieć już pendriva do systemów. To jakiego mam kupić pendriva żeby działał albo jak zrobić żeby ten mój odpalił windowsa.

Ciężko stwierdzić… Zanim uruchomisz windows 7 usb sformatuj tym http://download.cnet.com/HP-USB-Disk-St … 74082.html. Mi też się nieraz coś z tym samym pendrivem dzieje, ale po formacie jest OK. Próbowałeś przez linuxa gparted i utwórz od nowa tablice partycji… Pyta się program jaki MBR ma być nawet :slight_smile:

Sformatowałem tego 2 pendriva i za pomocą gparted ustawiłem tablice jako msdos i udało mi się z niego odpalić windowsa.