Pentagram 6360 brak aktywności przy włączonym PC

Witam,

Posiadam router Pentagram 6360 (wersja oprogramowania V5.07.18_pl_PEN) który jest połączony z siecią LAN w trybie DHCP i udostępnia sygnał Wi Fi na jedno urządzenie smartfon.

Od dłuższego czasu mam problem z w/w routerem że jak jest włączony komputer i chcę się połączyć smartfon poprzez Wi Fi to mimo że połączy się smartfon z siecią Wi Fi to nie ma możliwości wejścia na stronę WWW, sprawdzenie śledzenia przesyłki czy zalogowanie się bankowość poprzez aplikację.

Jak wyłączę komputer wówczas jest dobrze, dobrze z racji że niekiedy też nie można zalogować się czy otworzyć strony WWW mimo połączenia Wi Fi.

Mam pytanie czy jak bym podesłał screeny ustawień jakie mam w routerze Pentagram 6360 czy jesteście w stanie wówczas powiedzieć co jest na rzeczy bądź co jest źle ustawione?.

Zapodaj SS.
W sumie Pentagram to taki trochę szajs. Sam miałem P6363 i się wieszał, zwalniało coś - masakra.

Poniżej screeny…

Jak by potrzebny był jakiś inny screen z ustawień to nie ma problemu.

Właśnie tak jak coś u mnie jest że niekiedy zwiesza się router, z 3 razy go resetowałem.

A jest możliwość uaktualnienia softu do tego routera?.

Raczej nie

Pobrałem testowo soft w wersji P6360_V5.07.21_PL_PEN na Pentagram 6360, zrobiłem kopię zapasową ustawień, zrobiłem update, przeszedł proces aktualizacji ale nadal widnieje w Info wersja V5.07.18_pl_PEN.

Nie wgrywaj softu do innego routera, bo go uwalisz.

Niby soft V5.07.21_PL_PEN ma być do P6360… ale coś u mnie nie chcę się updatować.

To dobrze. To jest soft do innego modelu. Zabezpieczyli cię. Tego Pentagrama był czym prędzej wymienił - chyba, że jest OpenWRT na niego, w co wątpię.

Tak mi się wydaje że będzie trzeba wymienić router z racji że coraz częściej robi pod górkę. Teraz na ten przykład chciałem się połączyć z siecią Wi Fi w domu i włączam Wi Fi na smartfonie i mimo że jest sieć włączona nie może się połączyć. Dopiero jak wyłączę opcję Wi Fi w smartfonie i raz jeszcze włączę to dopiero połączę się z siecią Wi Fi.

Nie chcę wybiegać przed peleton ale już swego czasu wiedziałem gdzieś nowszy soft do tego routera, ale wówczas było dobrze jeszcze z nim wszystko, stąd pytałem czy można zrobić update softu.

Ten router to szrot już, ja bym bał się na nim korzystać z internetu.

A co można by było nabyć z routera na chwilę obecną coś sensownego?. Nie potrzebuje fajerwerków tylko do połączenia sieci Wi Fi w domu dla 2 - 3 urządzeń i to wszystko.

W jakiej technologii internet, jaki dostawca?

Internet jest w technologii światłowodowej, LAN po DHCP. Dostawca ZETO jest to lokalny dostawca o czy można przeczytać tutaj.

Ile maks wydać chcesz na router?

Szczerze?. To nie mam pojęcia ile aktualnie kosztuje w miarę dobry, nie “wybajerowany” router mniej więcej o podobnych wymiarach / gabarytach jak Pentagram 6360 (z racji ograniczonego miejsca).

Daj pomyśleć chwilę. Na OLX routerów jest od cholery.

Ja się boje kupować na OLX. Znajomy kupił za 500 zł jakiś sprzęt tam i do dziś ani sprzętu, ani kasy, a policji nawet się pośladków w tej sprawie nie chciało ruszać. On już sobie odposcil, kupuje na Allegro bo tam jakiekolwiek zabezpieczenie transakcji jest.

Z drugiej ręki za routerem bym nie był, bardziej coś nowego z gwarancją Koledzy.

Dzisiaj zauważyłem że nie mam dostępu do Internetu w komputerze. Zadzwoniłem do Dostawcy Internetu wszystko jest dobrze nie ma awarii i przerw w dostępie do Internetu, dostęp Wi Fi także mam, ale nie mam pomiędzy routerem, a komputerem. Sprawdziłem wszystkie kable, połączenia jest w porządku.

Połączenie Lokalne jest włączone, a pojawia się monit że Brak Dostępu Do Internetu lub Sieć Niezydentyfikowana.

Na komputerze nie ma dostępu do ustawień routera po wpisaniu w przeglądarce adresu 192.168.1.100 pojawia się monit strona nieosiągalna.

Co może być tego przyczyną skoro dostęp Wi Fi jest bez problemu, a na komputerze stacjonarnym po kablu od routera do karty sieciowej brak jest Internet?.