Pentagram Cerberus P 6311-07A i pytanie o DHCP

Witam, posiadam router Pentagram Cerberus P 6311-07A oraz neostradę 2Mb/s. Nigdy nie miałem przyjemności konfiguracji urządzeń sieciowych, stąd moje pytanie:

Jak sprawić, żeby każdemu komputerowi podłączonemu do routera przydzielić statyczne IP? Tzn. chodzi mi o to, żeby dostęp do internetu następował dopiero po wpisaniu odpowiedniego numeru IP w ustawieniach karty sieciowej. Przeczytałem, że ma to coś wspólnego z ustawieniami DHCP, ale nie bardzo wiem, jak go ugryźć.

Mam nadzieję, że opisałem przejrzyście mój problem.

Pozdrawiam.

Ja akurat posiadam Cerberusa p6331-42 ale większość Cerberusów działa raczej na tym samym firmware i konfiguruje się podobnie. Ale ogólnie to musisz wyłaczyć serwer DHCP. Musisz wejśc w zakładkę (piszę z pamięci, bo obecnie nie mam dostępu do routera) Interface Setup i w konfiguracji LAN i musisz wyłączyć serwer DHCP i od tej pory możesz korzystać ze stałego IP.

EDIT : Znalazłem na Googlach zrzut ekranu:

lanr.png

Musisz w opcjach DHCP przełączyć z Enabled na Disabled.

Pozdrawiam!

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety, nawet jeśli wyłączę DHCP to mimo wszystko mam internet nawet przy ustawieniach karty sieciowej na automatyczne pobieranie adresu IP.

Jak to rozwiązać?

Jeżeli chcesz przydzielić statyczne IP musisz ustawić adres IP w karcie sieciowej

Jeżeli router przydziela adres np. od 192.168.1.100 wpisz sobie w swoją 192.168.101, następna o jeden wyżej itd.

beztytuuypv.jpg

Uploaded with ImageShack.us