Pentagram Cerberus P6363 alternatywny firmware

Witam!
Jak w temacie. Czy istnieje jakieś alternatywne oprogramowanie do tego routera, które mógłbym wgrać i nie byłoby żadnych kłopotów z działaniem owego sprzętu. Czytałem gdzieś, że routery Pentagram to tak naprawdę sprzęt od Tendy, tyle, że z niewielkimi modyfikacjami. Ktoś coś?

Nie. te routery to jeden wielki szmelc.

Co? a mi działa w miarę OK. Tylko od czasu do czasu się przytnie, albo internet zwoli, ale toi się dzieje raz na 2 tygodnie i to może w ciągu 1-3 min.

To po co ci alternatywny firmware skoro działa? Poza tym do nie wielu routerów z modemem ADSL/VDSL czy LTE jest alternatywny firmware.

No OK, ale gdzieś też czytałem, że to fabryczne firmware (wersja 5.07) jest podobno podatne na luki. Czy to prawda, a jeśl tak, to czy można coś z tym zrobić?

Pentagram nigdy nie wypuścił aktualizacji firmware-u dla urządzeń sieciowych zwanych routerami, są stare i chyba w ogóle już nie ma tego na rynku. Na twoim miejscu bym ten router wymienił chodzby na jakiegoś TP-Linka lub D-Linka. Asusa nie proponuje bo wszyscy twierdzą, że TP-Link to szczyt techniki więc po co przepłacać, chociaż to bzdura.

_V5.07.38_PEN01.bin.zip (940,2 KB)


tych się raczej naszukasz że ho ho…