Pentagram Cerberus - problem z przekierowaniem portu

Witam!

Posiadam router Pentagram Cerberus P 6331-42. Jakiś czas temu zauważyłem, że coś jest nie tak z prędkością w uTorrencie. Na dole w pasku pali się czerwony wykrzyknik, a kiedy na niego kliknę a następnie “Sprawdź przekierowanie portu” wyskakuje strona na której jest napisane, iż mój port nie jest otwarty.

No dobrze, pomyślałem więc, że ten port trzeba otworzyć. Pogooglowałem trochę i zrobiłem to według takiej instrukcji: wpisuję w pasku w przeglądarce 192.168.1.100 > wpisuję usera i hasło > Advenced Setup > NAT > Virtual Server i wygląda to TAK. Następnie klikam save i teoretycznie powinno być wszystko ok, ale nie jest. uTorrent dalej ściąga bardzo wolno, a na dole pali się wykrzyknik o nieprzekierowanym porcie. Coś robię źle, o czymś zapomniałem? Proszę o pomoc.

Przy okazji że założyłem ten temat, zapytam jeszcze o jedną sprawę: jak poprawnie zabezpieczyć sieć, aby nikt “z zewnątrz” nie mógł korzystać z mojego łącza (chodzi też o typ zabezpieczenia oraz szyfrowanie)? Raz próbowałem założyć hasło, niby się udało, ale jak następnym razem odpaliłem komputer to sam miałem problem z podłączeniem się do routera i musiałem go resetować. :wink: Aha, mój system to Vista o ile ma to jakieś znaczenie. Więc jak ktoś mógłby napisać krótką instrukcję to byłbym bardzo wdzięczny.

A masz w tyn routerze firewalla?Jak tak to musisz wyłączyć.

Mam firewalla. Ale dlaczego mam go wyłączać? Wcześniej był włączony i uTorrent ładnie śmigał.

Przekierowałeś porty na adres routera :smiley:

Statyczne IP:

Start>uruchom>cmd>ipconfig /all

Start>panel sterowania>połączenia sieciowe>prawy przycisk myszy(PPM) na połączeniu sieciowym>właściwości>zaznaczasz protokół internetowy TCP/IP(v4)>właściwości>Przepisujesz dane z wyniku polecenia ipconfig /all

A tam w local IP adress wpisz ten z ipconfig /all, czyli ten sam co wpiszesz do tej “tabelki” we właściwościach protokołu internetowego TCP/IP.

Udało się. :smiley: Dzięki wielkie.

A teraz jak założyć hasło?

Spr. czy wszystkie karty sieciowe, które mają się łączyć z siecią obsługują WPA/WPA2(ja takie stosowałem) bo teraz wróciłem do sieci bez zabezpieczeń i ktokolwiek się podepnie to będzie miał dość dobrego neta :stuck_out_tongue: Ale szybko bym go wyczaił.

Wireless Security lub coś podobnego [url=[http://www.yellowpipe.com/yis/tools/WPA\_key/generator.php](http://www.yellowpipe.com/yis/tools/WPA_key/generator.php)[generator WPA generujesz dajmy 63 znakowe hasło, zapisujesz na routerze jako zabezpieczenie i do txt np. na pendrive. Ustawiasz w swoim programie do obsługi sieci bezprzewodowych sieć Twoją, właściwości>uwierzytelnianie/zabezpieczenia czy coś w tym stylu i tam szukasz WPA lub WPA2(zależne co wybrałeś) Personal(możliwe, że będziesz miał taki wybór spośród jeszcze Personal/Enterprise ) i wpisujesz hasło, OK i powinno połączyć. Nie będzie chodzić, screeny bo inaczej nic nie pomogę.

witam. mam ten sam problem z routerem pentagram cerberus adsl lite

otóż chce przekierować porty ale nie do utorrent lecz na gre cs (counter-strike)

stworzyłem serwer lecz pokazuje mi wew ip 10.0.0.4

prosilbym o pomoc w przekierowaniu porów i ustawieniu żeby inni gracze cs mogli się zemną połączyć

p.s mam neostrade

ja z kolei mam problem ze swoim pentagramem dlatego, że w ogóle nie mogę połączyc z routerem przez przeglądarkę. tzn wpisuje ip routera i nic się nie dzieje, nie pokazuje mi sie okienko z loginem i hasłem. jak myślicie co może byc problemem. ip wpisuję poprawne. sprawdziłem na kilku przeglądarkach i cały czas to samo.

bardzo proszę o podpowiedź.

mirthdragon Tylko, że w tym temacie już wszystko pisze, napisał autor tematu jak dojść do konfiguracji przekierowanych portów, jest screen, dalej jest moja odpowiedź co trzeba zrobić i skąd wziąć potrzebne dane.

FisherN

Start>uruchom>cmd>ipconfig

W pasku przeglądarki wklepujesz ten adres obok Bramy Domyślnej.

Dobre =D> W trące się trochę, bo nie wytrzymam. W jaki sposób byś mnie wyczaił? Przecież analizator pasma może pracować w trybie pasywnym (nie wysyłać danych). Nie podłączam się do Twojej sieci, nie dostaje adresu IP - tylko biernie nasłuchuje pakiety które z Twojej anteny biegną w każdym kierunku (równierz do mnie).

Jeżeli strona nie ma SSla to jesteś mój (a takich jest masa!). Wpiszesz hasło - ja je widze, piszesz maila - fajnie - ja też go czytam, nasza-klasa? - mam już Twoje konto. Także proszę nie pisz głupot :stuck_out_tongue:

Właśnie kłopot w tym, że dokładnie ten adres wpisuję w przeglądarkę. i nic…

komunikat: Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.