PENTAGRAM HORNET WIFI-N P 6132-12 - karta nie jest widziana

Witam! Mam laptopa COMPAQ R4000 z Windows XP SP3 z wbudowaną kartą B/G. Wbudowaną kartę B/G wyłączyłem w BIOS i odinstalowałem sterownik do niej.

Zakupiłem nowy PENTAGRAM HORNET WIFI-N P 6132-12 (ze względu na WIFI N i WPA2) niestety komputer nie widzi karty, tzn. dokładnie: program o nazwie REALTEK 11n USB Wireless LAN Utility pisze, że nie znalazł karty.

Przekładam karę z portu do portu i na żadnym USB ten program jej nie widzi. Z tego co się orientuje ten program jest potrzebny, tam się ustawia szyfrowanie, SSID, hasła, itp.

W Windows XP SP3 karta jest zainstalowana (Windows / Panel Sterowania/ Hardware - wszystko OK). Sterowniki ściągnąłem z strony producenta. W drugim komputerze z Windows 7 wszystko działa bardzo dobrze…

Proszę o pomoc.

Dzięki!

Hej,

:arrow: Rozumiem, że oprócz programu zainstalowałeś też sterowniki do karty WiFi?

:arrow: Czy po podłączeniu urządzenia do portu USB karta widoczna jest w menadżerze urządzeń? A może widoczne jest nieznane urządzenie?

:arrow: Spróbuj w BIOS’ie ponownie włączyć kartę wbudowaną WiFi. Może jej wyłączenie powoduje, że i ta podłączana na USB nie jest widoczna. Miałem kiedyś taki przypadek z płytą główną MSI, w której wyłączenie zintegrowanej karty przewodowej LAN unieruchamiało kartę WiFi umiejscowioną w porcie PCI. :frowning:

Pozdrawiam,

Dimatheus