Pentagram Hornet WiFi USB 802.11g Lite P 6122-07

Witam całe mądre bractwo na forum.

I od razu z grubej rury…

Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie przeprowadzić mnie przez proces konfiguracji - Pentagram Hornet WiFi USB 802.11g Lite P 6122-07 - w systemie Vista x64. Stery mam oryginalne WiFi jest widziane przez system ale za chiny nie mogę uzyskać połączenia…

czyli HELPA potrzebuje…

Witam

Podobnie jak kolega wyżej mam problem z tym urządzeniem, tyle że w wersji P 6122-09. Różnica zdaje się jest niewielka za to problem niesamowity.

Generalnie po zainstalowaniu sterowników z płyty urządzenie jest widoczne w XP, ale nie nie świeci się lampka już w samej karcie. Generalnie ma problem z konfiguracją tego urządzenia nawet z instrukcją pentagramu.

Sprzęt jest nówka sztuka, więc to nie jest chyba mechaniczne uszkodzenie ( poza tym jak wspomniałem w XP jest widoczne)

Pokazało mi się też jakieś okienko “Wireless Client Configuration Utility”, które jest zdecydowanie okrojone w porównaniu do tego co Pentagram przedstawia w swojej instrukcji http://www.pentagram.pl/content/downloa … ,+P6123-09+PL.pdf

Sieć bezprzewodową mam zrobioną na ruterze też Pentagram (cerberus), sieć jest zabezpieczona hasłem. Do tej pory jak podłączałem kolejne laptopy do sieci to zawsze miały już na pokładzie kartę i tam jakoś bez bólu przechodziłem cały proces przyłączania do tej sieci. Trochę gorzej sprawa wygląda teraz :frowning:

Proszę o pomoc bo inaczej to siostra mnie zaszlachtuje - to dla niej ten laptop…

Tenk ju from the mountain

Pzdr

M.

Szkoda pisania.Jak zalewnie kolega zauważył mój post leży tu bez odpowiedzi od dłuższego czasu… To forum jest raczej martwe. Proponował bym szukać w necie formułując odpowiednio pytania wyszukiwania.

Ja tak zrobiłem i coś znalazłem.

Gajusz !!

To powiedz co zrobiłeś boj już przeszukałem cały internet wpisując najróżniejsze kombinacje słów.

Please !!

Opisz dokładnie problem… Jaki masz system. itp szczegóły

Gajusz

Mam Win XP SP2

Tej karcie nie pali się lampka z boku, ale laptop generalnie ją wykrywa jako nowe uzrądzenie. Po zainstalowaniu jakiś sterowników z pudełka tej karty na pulpicie pojawia się taka ikonka z jakąś zieloną kartą - tam powinienm ustawić opcje połączenia, ale nie mogę za wiele zrobić bo tam tez pojawia się info że karta nie jest wykryta, a podłączalem ją już pod wszystkie USB.

Laptop ma dopiero co postawiony od nowa system XP, więc na pewno nie trzeba odinstalowywać kontrolerów USB. Zresztą już rok temu chciałem podłączyć tę kartę i wtedy tez miałem z nią problem, nic wtedy nie zrobiłem i rzuciłem ją do szafy. Chciałbym ten szajs w końcu podłączyć więc będę CI wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Pzdr

M.

upss… Retoryczne pytanie… Oczywiście ściągnąłeś najnowsze stery ze strony PENTAGRAMA…?

Stare niedziałające stery usuwaj zawsze prze powrót do wcześniejszego punktu przywracania systemu taki sprzed instalacji Routera… Inaczej może ci się sporo namotać…

Ja Akurat mam CERBERUSA na kompie stacjonarnym, i tak jak pisałem, miałem z nim problemy a znikąd pomocy. Dopiero po kilku dniach po przeglądaniu różnych forów i opisów znalazłem dla siebie odpowiedni.

Niestety jeśli chodzi o twój model i to na lapie nie będę ci mógł pomóc. Zostaje ci tylko szukanie… SORY.

Gajusz :frowning: