Pentagram P 6361 jako Access Point

Witam

Spędziłem nad tym problemem wczoraj pół dnia i w końcu stwierdziłem, że poproszę o pomoc ludzi bardziej znających się na sprawie. :slight_smile:

Sytuacja:

2 domu. W pierwszym Livebox TP, w drugim drukarka sieciowa wyłącznie z portem Ethernet. Nie ma możliwości do ciągnięcia tak długiego kabla aby podłączyć tę drukarkę do sieci.

Polecono mi zakupić router Pentagram 6361, który ma funkcję Access pointa.

Próbowałem wczoraj skomunikować go z Liveboxem ale niestety ani razu się to nie udało

Dzwoniłem na pomoc techniczną Pentagrama. Pomogli mi tam o tyle, że powiedzieli: Tryb połączenia ma być DHCP, następnie muszę wybrać połączenie mostowe, podpiąć się do routera Livebox, wybrać tryb zabezpieczenia hasłem (w tym wypadku WPA2), wprowadzić hasło i powinno to wszystko działać. Niestety nie działa.

Z kolei na forach internetowych czytałem, że DHCP ma być wyłączone, ale jeśli to zrobię to okazuje się, że połączenie internetowe jest ograniczone i tak ten Pentagram nie przekazuje sygnału.

Skąd wiem, że Pentagram nie jest do końca skonfigurowany?.Kiedy próbuję otworzyć jakąkolwiek stronę, przeglądarka wywala mnie panelu administracyjnego Pentagrama.

Moje pytanie brzmi: czy jest jakaś uniwersalna instrukcja podłączenia do LIveboxa, żeby działał jako Access Point?

Tu jest instrukcja tego Pentagrama gdyby ktoś chciał się nią wesprzeć.

http://www.pentagram.pl/content/downloa … 369_PL.pdf

Pozdrawiam :slight_smile:

napisze to tak, jak ja to widze, pentagram ustaw w tryb Bridge, i połącz z siecią z której ma pobierac sygnał, DHCP wydaje mi sie że powinien byc włączony jeżeli przyjmujemy połączenie przez WiFi.

Spróbuj przełączyć tryb szyfrowania na LiveBoxie na WEP, jeżeli nie bedzie sie chciało połączyć, i wtedy połącz pentagram z liveboxem

jeżeli już sie połączy, to na jakimś komputerze podłączonym do pentagrama, spróbuj pingować liveboxa. (adres bramy domyślnej dla pentagrama)

i zobacz czy masz odpowiedz.

Jako, że jestem dosyć zielony

-jak wypingować liveboxa

-co mam uznać za odpowiedź po pingowaniu?

dla XP:

Start>Uruchom>wpisz ‘cmd’ > w linii komend wpisz “ping adres_liveboxa” i jeżeli dostaniesz odpowiedz z tego adresu, czyli masz odpowiedzi z routera, i zapewne wina leżu po stronie przydzielania adresów od liveboxa.

adres liveboxa, to ten samo co podany jest aby wejść do konfiguracji.

Widzę, że z 4 pakietów, żaden nie doszedł i 100% straty. Co mogę robić dalej?

musisz kombinować z połączeniem liveboxa i pentagrama, osobiście nigdy nie miałem możliwości wejscia w panel konfiguracyjny pierwszego i drugiego routera, wiec ciężko mi powiedzieć na odległość jak wygląda sytuacja, i co można jeszcze przestawić,

Spróbuj na chwile w liveboxie wyłączyć kompletnie szyfrowanie WiFi, i wtedy spróbuj sie połączyć pentagramem, i zobacz czy bedzie pingowało,

tylko musisz byc pewny adresu routera livebox :slight_smile: