Pentagram P 6361 problem z konfiguracją

Router to Pentagram P 6361, wszystko skonfigurowałem w nim poprawnie tzn. zabezpieczenia, konfigurację WAN, LAN, MAC clone a dostępu do sieci internet nie ma… ;/

Ustawiłem wszystko tak samo jak w poprzednim routerze (ASUS RT-G32) na którym wszystko działa na identycznych ustawieniach. Podłączyłem też tego Pentagrama pod ASUSA i skonfigurowałem go tak aby do portu WAN Pentagrama wchodził LAN od ASUSA i wszystko działało, ale jak podłączam Pentagrama bezpośrednio to nie ma dostępu do sieci internet. MAC clone jest ustawione poprawnie bo sprawdzałem to i nie tylko to już kilka razy…

Pozdrawiam

Reset routera do ustawień fabrycznych i konfigurujesz raz jeszcze, jako klon adresu mac podaj adres asusa albo karty sieciowej na swoim komputerze. Te routery są dziwne w konfiguracji, coś robisz, działa, potem nie działa i tak aż do skutku i samemu niewiadomo co zadziałało. Na razie zajmij się łączem na routerze (WAN), może na routerze masz możliwość puszczenia pinga do np.wp.pl (ping wp.pl albo ping 212.77.100.101) i sprawdzenia czy router wychodzi na świat, a jeżeli tak i na komputerze są problemy, to zajmiesz się ustawieniami sieciowymi komputera bo to będzie oznaczać, że na routerze jest wszystko w porządku. Powodzenia! :slight_smile:

Już wiele razy próbowałem, i wbrew pozorom nie jestem aż tak zielony w konfigurowaniu tego typu routerów ale ten Pentagram mnie zagiął… Już DD-WRT albo Open-WRT łatwiej ogarnąć niż to…

EDIT: Sprawdziłem wszystko już kilka razy ale nic z tego dalej nie ma połączenia… Asus działa bez problemu a ten Pentagram nie… Więc jak ASUS jest pod WAN to działa, a jak bezpośrednio kabel rj-45 od dostawcy to już nie. Przy DHCP pisze wiecznie “Łączenie” a na statycznych też nie działa, a w asusie obie metody działają.

Sklonuj adres MAC portu WAN Asusa. W Cerberusie sprawdź czy masz włączony NAT.

MAC jest wpisywałem ten z Asusa bo w nim też kiedyś go zmieniałem. A NAT sprawdzę jak wrócę ze szkoły.