Pentium 133, 32MB, 2GB

Jakie podstawowe programy głównie do słuchania muzy, pisania na tym zabytku można postawić :?: Czy w win 98 można jakieś zbyteczne funkcje powyłanczać i ogólnie go zoptymalizować pod kątem wydajności :?:

System operacyjny WIN98SE.

I najlepiej używaj programów systemowych lub najstarszych jakie znajdziesz.

Winamp np serii 2.

Office 97 może pójdzie.

IE 5.0 z systemu WIN98SE.

Problem główny - mało pamięci.

A może zamiast pakietu Offica jakaś alternatywa w postaci samego edytora tekstu i excela (free) :?:

Pójdzie. :slight_smile:

Tylko ja nie mam tego pakietu :frowning:

To może napisz co masz wtedy pomyslimy.

Mam Offica 2003

Na pewno nie ruszy:

to ja wiem dlatego szukam darmowej alternatywy

a np to:

miniOffice 0.40

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=847&t=6

iGreq obadam to :slight_smile:

źródło: http://minioffice.ferro.com.pl/

MIałem taki sprzęt przez dobrych kilka latek tylko że 16 ram i dysk 1.2 gb

podstawa: Win ME + MS Office 2000 + Winamp 3.xx i wszystko chodziło miodzio. Zanim się przeniosłem na Me to był też 98 i też dobrze chodziło wszystko, oczywiście powyłączać trochę zawsze się da… :smiley:

Nie mam nic do winME, ale fakt faktem, że na Pentum 133 lepszy będze 98SE. ME jest “cięższy” niz 98SE :smiley: :smiley:

Ciekawe :roll: :roll: lepiej zainstalować 2.xx bedzie napewo lżej

winampa polecam wersje 2.91 :slight_smile:

funkcjonalnosc - nie chce przesadzic… napewno na poziomie ver. 3.xx moze nawet 5.xx

jesli chodzi o male obciazanie kompa - v2.90 - jesli nie masz zamiaru uzywac media library - v2.91

do pisania… moze by tak zaszalec i rozbudowana wersje notatnika ?? :smiley: jest kilka na vortalu :slight_smile:

co do powyłączania zbytecznych funkcji :slight_smile:

ja mam win 98 - i robie tak:

start->uruchom->msconfig -> zakładka autostart

wyłączam WSZYSTKO :slight_smile:

zostawiam tylko to co sam tam świadomie dodałem - np. gg, winamp, program do połączenia radiowego

zagladam na ta liste po kazdej instalacji - i jesli jakas “nowosc” okazuje sie niepotrzebna - wypad :slight_smile:

p.s. nie musisz po tym zabiegu restartowac kompa tak jak ci podpowiada winda… lepiej nacisnac alt+ctrl+del i wylaczyc wszystko po kolei (procz tego czego chcemy uzywac) i procz procesu “explorer”

no to chyba tyle :slight_smile:

berbeluh dzieki za rady ale na razie walcze z kompem (dobrze ze to nie mój komp) nie mam juz siły na niego sys. sie instalował prawie 1,5h troche pochodził i blue scren przy odpalaniu :evil: A najlepsze jest uzytkowanie windy na 133 Mhz :mrgreen: dlatego jutro go oddaje i nie chce miec z nim nic do czynienia - wracam do swojej maszyny :twisted:

:x :x :x

To już 5.xx jest o niebo lżejsza od tej kobyły :!:

5.xx to juz jest tzw. kombajn - do wszystkiego :stuck_out_tongue:

powiedz mi jakie funkcje jesli chodzi o PLAYER ma lepsze od 2.91 :slight_smile:

wiekszosc nowych operacji w 5.xx da sie (nawet lepiej) wykonywac progsikami specjalnie do tego przeznaczonymi

jesli chcecie kombajna - Windows Media Player :slight_smile:

aha i mowiac “dorownuje” nie mam na mysli “pięknego” wyglądu - to jest do odtwarzania muzyki a nie do ogladania skórki :slight_smile:

uuuuuuuups… zle przeczytalem - myslalem ze fiesta najeżdza na 2.91 :slight_smile:

posta nie usuwam bo chyba cosik do tematu wnosi :slight_smile: