Pentium 4 64 Bit 3Ghz czy AMD 64 Athlon 3000+

Dwa procki,dwie podobne ceny.CO wziąć??

Jakbym brał Pentium 4 to weznę płytę na s.775LGA i potem moge kupić C2D.

Co w tej sytuacji wybrać??Intel i potem kupowac COre 2 Duo??

No to w takiej wytuacji mozesz pokusić sie o Intela ale na płycie z 965P lub 975…

McDracullo podaj jakies fajne MoBo na s.775 LGA bo chyba w tej sytuacji rezygnuję z firmy AMD.Bo chyba jest Pentium IV 64 bit lepszy od swojego vis-a-vis co nie??

MoBo do300zł

Płyta do 300 to tylko Asrock, a te nie są zbyt wydajne i PCI-E tylko do 4x, lub jak nie masz grafiki na PCI-E to płyta z zintegrowaną wolnym i PCI-E można kupić za ok. 500 zł.

a jesli aAsRokuś to TEN jaki jest??

Są jeszcze inne tu jest test płyt można ją zastosować, ale jak bęzdiesz chciał zmienić grafike na PCI-E to sprzedarz płyty.

HIPSET INTEL 865PE , OBSŁUGA PAMIĘCI W TRYBIE DualDDR 400 MHz, OBSŁUGA DYSKÓW TWARDY IDE ATA 100/133 I SERIAL ATA 150, 6-CIO KANAŁOWA KARTA MUZYCZNA I KARTA SIECIOWA 10/100

Brak obsługi DDR2 nie ma sensu, C2D będzie spać, do tego stary chipset, brak SATA2, jedyne z Asrocków to chyba tylko DualSata2 jest sensownym wyborem.

Test:

http://pclab.pl/art21863-1.html

Ja mam zamiar kupić Gigabyte GA 965G DS3 z grafiką Intel X3000 bo nie mam zamiaru zmieniać ciągle płyt, jak będe miał więcej pieniędzy to dokupie lepszą grafike na PCI-E.

Lub ASUS P5LD2-VM SE cena ok. 340 zł brak AGP

Jeśli tak małe są fundusze to lepiej wziąć Athlona…

To prawda, a potem kupić sobie Athlona 64X2 lub Athlon 64X2 EE

AMD forever, for all! Intel to drogi sprzęt i praktycznie nic nie można z nim zdziałać, a najlepsze są procesory AMD, Athlon 64 3000+ to też jest mój ulubieniec, który znajdzie się w moim nowym kompie którego kupuje za pół roku! :slight_smile:

AMD przed Core 2 Duo oczywiście były najlepsze, za pół roku to pewnie sam kupisz Core 2 bo ‘‘najsłabsza’’ wersja C2D pewnie będzie kosztować tyle co A64 3000+.

Tego nie rozumiem.

Moim zdaniem najlepszy jest AMD 64 Athlon 3000+

ale najlepszym do czego? Pod względem czego? Uzasadnij. ;]

Do OC może i jest dobry ale C2D kręci się jescze lepiej. Może w przeliczeniu Cena/jakość się zgodzę bo jest w miarę tani a można sporo wycisnąć z niego :slight_smile: