Pentium 4 czy Pentium D?

Witam

Chce sobie kupić nowy procesor i mam dylemat, który wybrać Pentium 4 czy Pentium D? Który ma lepsze osiągi?

Pozdrawiam

Pentium 4 ma większe taktowanie…

Oczywiście że drugi model…

Dodam jeszcze, że drugi model ma większy mnożnik (17x), lecz mniejszy L1 cache (16KB)

Pentium 4 lepszy…

Chyba, że Pentium D wykręcisz do 3,4 GhZ :stuck_out_tongue:

Ale mają inne jądra. Pentium D z częstotliwością 3.4GHz kosztuje ponad 2000zł :o a Pentium 4 ok 1000zł

Nie wiem co wy piszecie. Pentium D to dwujajowiec 2x2,8GHz więc jak ma być wolniejszy od 1x3,4GHz. Jeśli będziesz go wykorzystywał do aplikacji obsługujących kilka proców może pokazać niezłego kopa…

Czyli co? Ma 5,6GHz :o ? Coś mi się nie chce w to wierzyć :?

Tak nei powinno licyzć sie dwujajowców… :stuck_out_tongue: Bo każde z jąder ma predkość 2,8 a nie 5.6 GHz!! One pracują osobno!!

i dlatego lepszy jest ten I(dwu rdzeniowy) :smiley: , ale jest też droższy :?

A jeśli chodzi o konwersje filmów na inny format to, który był by szybszy: P4 3,2GHz czy PD 2,8GHz?

P4

Zależy jakiego programu byś używał (nie wiem czy jakiś program do konwersji plikow obsluhgujacy dwa jaja juz istnieje. Jeżeli istnieje to 1 a jezeli nei to 2 :wink: )

Nie ma sensu kupować jednordzeniowca jak masz możliwość kupienia za podobne pieniądze dwurdzeniowca…

pentium 4 jest epsiejszy poniewaz pentium D mimo ze jest drogi i dzurdzeniowy to niewszystkie programy potrafia korzystac z jego maksymalnej mocy. mało jest taich programów napisanych zeby współpracowały z dwoma rdzeniami< tak czytalem w takiej gazetce komputerowej>

Jak wyszedł DX 9.0 było na niego z 5 gier. A teraz to standard. IMO wystarczającym powodem jest to, że Windows potrafi rozdzielić prace na 2 rdzenie. Dla mnie jedyną zaletą P4 jest wielowątkowość która podwyższa wydajność o max 20-30 % co jest i tak praktycznie nie możliwe. A dodatkowy rdzeń to teoretycznie przyśpieszenie 100%. Komfort pracy pewnie jest lepszy. Jeden rdzeń przykładowo koduje film drugi jest używany do przeglądania www , GG itp Za pewien czas gry będą z tego korzystać a już teraz jest pewnie sporo programów co potrafią wykorzystać dodatkową moc :slight_smile:

czas w informatyce baaaardzo szybko mija, więc kierowałbym się raczej chwilą bieżącą :slight_smile:

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem procka Pentium D 2,8Ghz właśnie i powiem Wam że jestem bardzo zadowolony :lol:

Proszę o to I procek975 zł

Proszę o to II procek 1085 zł

różnica wynosi 110 zł(tylko w tym sklepie)

I nie ma się nad czym zastanawiać dwu jajowca brać :stuck_out_tongue:

Już się zmieniły :smiley:

Pentium D 2,8GHz 975zł

Pentium 4 3,4GHz 869zł

Jednak skłaniał bym się ku temu pierwszemu, 2 jądra przydadzą się jak nie teraz to w niedalekiej przyszłości. Zależy też jaką masz płytę główną :lol: