Pentium 4 czy warto kupić

(Arco) #1

Płyta główna GigabyteGa81945PLSocket775(PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

Dysk Twardy- HHD SEGATA 160GB

Procesor- Pentium4 3.0 GHzLGA7759 (630 ) 2M/800EM64TBOX

Karta graficzna-Galaxy GeForce 6600256MB DDR/128bit TV/DVI PCI-E

Pamięć - GEIL DDR2 512 PC533

Pamięć - GEIL DDR2 512 PC533

Obudowa I-BOX LYNX 2683D

Zasilacz I-BOX ATX 350W CE +PFC 24PIN 12cm/FAN

cena 2500zł

(system) #2

nie warto

(Wiso) #3

szkoda kasy na p4 3.0, lepiej plyte na NF4 i AMD64 jako procek

grafa lepiej WinFast, pamieci pewno tu sa najdrozsze, slaby zasilacz

(Zbych ) #4

jeżeli jest to całkiem nowy komp ze sklepu to cena jest raczej normalna może ciut zawyżona ,składając sam kompa z tych podzespołów co wymieniłeś wyszło by około 300zł taniej , chyba że w kompie tym jest jeszcze jakas nagrywarka dvd , stacja dyskietek ( to grosze) , no i wtym zestawie zsilacz może okazać sie za słaby , jednak proponuje poskładać samemu lub pokupić podzespoły i dac do złożenia znajomemu co sie na tym zna.

A czy za cene tego P4 (około 730zł) mozna kupić AMD o podobnej wydajności 3Ghz i z 2Mb cache (co jednak daje prockowi porządnego kopa) nie wydaje mi się.

(fiesta) #5

Być, albo nie być, oto jest pytanie ??

Ale jeżeli temat wątku nie zostanie zmieniony na konkretny powędruje on do Śmietnika :!:

(Arco) #6

Dzięki :stuck_out_tongue: no to teraz mam problem jaki wybrać czy INTELA czy AMD64

(Wigrus1) #7

do gier AMD, do grafiki profesjonalnej\multimedii INTEL :lol:

(:: MARIO ::) #8

AMD AMD AMD AMD!

hyhyhyhy

wg. mnie A64 to nie tylko gry, moze i w multimediach slabiej, ale w innych aplikacjach napewno nie ustepuje!

Moje AMD Athlon64

http://www.republika.pl/nowohuckie_technikum/sis.jpg

(Piecu92) #9

Intel szybciej się uruchamia.A za to AMD jest lepszy do gier :smiley:

(Zolciak) #10

No świetne porównanie…P4 jest wedłóg mnie dobry jako CPU do komfortowej pracy. Dzięki HT, które mimo marnego przyrostu sprawia, że wiele odpalonych aplikacji i tak chodzi przyzwoicie :slight_smile: