Pentium 4 czy warto kupić

Płyta główna GigabyteGa81945PLSocket775(PCX/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

Dysk Twardy- HHD SEGATA 160GB

Procesor- Pentium4 3.0 GHzLGA7759 (630 ) 2M/800EM64TBOX

Karta graficzna-Galaxy GeForce 6600256MB DDR/128bit TV/DVI PCI-E

Pamięć - GEIL DDR2 512 PC533

Pamięć - GEIL DDR2 512 PC533

Obudowa I-BOX LYNX 2683D

Zasilacz I-BOX ATX 350W CE +PFC 24PIN 12cm/FAN

cena 2500zł

nie warto

szkoda kasy na p4 3.0, lepiej plyte na NF4 i AMD64 jako procek

grafa lepiej WinFast, pamieci pewno tu sa najdrozsze, slaby zasilacz

jeżeli jest to całkiem nowy komp ze sklepu to cena jest raczej normalna może ciut zawyżona ,składając sam kompa z tych podzespołów co wymieniłeś wyszło by około 300zł taniej , chyba że w kompie tym jest jeszcze jakas nagrywarka dvd , stacja dyskietek ( to grosze) , no i wtym zestawie zsilacz może okazać sie za słaby , jednak proponuje poskładać samemu lub pokupić podzespoły i dac do złożenia znajomemu co sie na tym zna.

A czy za cene tego P4 (około 730zł) mozna kupić AMD o podobnej wydajności 3Ghz i z 2Mb cache (co jednak daje prockowi porządnego kopa) nie wydaje mi się.

Być, albo nie być, oto jest pytanie ??

Ale jeżeli temat wątku nie zostanie zmieniony na konkretny powędruje on do Śmietnika :!:

Dzięki :stuck_out_tongue: no to teraz mam problem jaki wybrać czy INTELA czy AMD64

do gier AMD, do grafiki profesjonalnej\multimedii INTEL :lol:

AMD AMD AMD AMD!

hyhyhyhy

wg. mnie A64 to nie tylko gry, moze i w multimediach slabiej, ale w innych aplikacjach napewno nie ustepuje!

Moje AMD Athlon64

http://www.republika.pl/nowohuckie_technikum/sis.jpg

Intel szybciej się uruchamia.A za to AMD jest lepszy do gier :smiley:

No świetne porównanie…P4 jest wedłóg mnie dobry jako CPU do komfortowej pracy. Dzięki HT, które mimo marnego przyrostu sprawia, że wiele odpalonych aplikacji i tak chodzi przyzwoicie :slight_smile: