Pentium 4 HT 3.0 GHZ vs Celeron D 3.06 GHZ

Witam. Mój problem jak w temacie. Wiem że te procki nie są najmłodsze ale doradźcie czy wymiana celerona 3.06 ghz/256kb/533 na pentium 4 ht 3.00 ghz/512kb/800 może coś dać jeśli chodzi o osiągi komputera. Czy będzie to jakaś widoczna różnica, bo zdarza sie ze przy większej liczbie programów komputer troszke zwalnia. oczywiscie chodzi mi o socket 478, bo na wieksze zakupy sie nie zanosi. Z góry dzieki za odp

Wydajności doda, Cel nadaje się tylko jak kompa używasz do piania, P4 ma wyższą szynę 800 MHz, więcej L2 i HT to prawie jak dwa rdzenie, warto podmienić, porównanie proców:

http://www.tomshardware.com/charts/cpu- … 4,440.html

Celerona 2,6 przegania nawet P3 1,2

Za zamianą na Pentiuma przemawia przede wszystkim wyższa szyna i drugie tyle pamięci cache. Jeśli chodzi natomiast o Hyper Threading to w niektórych zastosowaniach wydajność wzrasta nawet o 20%.

to w takim razie ok. mam tylko jeszcze jedno pytanie w tym wypadku jak się ma pentium 4 ht 3.00 ghz/512kb/800 (to jest northwood) do pentium 4 ht 3.ghz/1m/800 prescott bo gdzieś czytałem że northwood z 512kb jest wydajniejszy od prescotta z 1mb. Na ile to jest prawda i czy lepiej pójść w stronę prescotta?

I jeszcze jedna kwestia techniczna, mój celeron pracuje na niższym napięciu niż pentium 4 ht 3.00 ghz/512kb/800 i jeśli już je podmienię to jak zmienić napięcie by pasowało?? trzeba odpalic kompa i w biosie? czy może samo zmieni się automatycznie? aktualnie vcore oscyluje mi na poziomie 1.37V a ten pentium lubi od 1.4 do 1.5 sorki za moje pytania ale nie zajmuje się na codzień wymianą procków

O napięcie się nie martw - płyta główna o to zadba. Dla pewności podaj jej model. Co do prescotta - grzeje się bardziej i nie powiedziałbym, żeby był jakoś szczególnie wydajniejszy. Poza tym one są chyba na socket 775, a Ciebie interesuje socket 478?

no tak, chodzi o socket 478 ale jeśli nie ma szczególnej różnicy to northwood mi pasuje zwłaszcza jeśli prescott sie grzeje, bo tez zalezy mi na wzglednie niskiej temperaturze :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc