Pentium 4 i temperatura powyżej 90 stopni

Witam

Mam pytanko, dziewczyna ma kompa z Pentiumem 4 2,8 GHz po kilku minutach pracy, nawet przy małym obciażęniu temperatura procesora bardzo rośnie.

Zwyczajowo pracuje on w temperaturze powyżej 90 stopni

Wiatrak działa, ma jakieś 4000 obrotów, nie ma komina.

Po rozkręceniu obudowy jest minimalna poprawa, troszkę rzadziej się wyłącza.

Jakieś sugestie?

jaki slot , 478 czy lga775 , na 478 często odpada jeden uchwyt od mocowania radiatora i radiator źle dolega , efekt wiadomy , w przypadku nie wystąpienia tego defektu wymienić paste między radiatorem a procesorem.

Zmień pastę termoprzewodzącą pod radiatorem, czym sprawdzasz temperaturę? Sprawdź Everest Ultimate Próbowałeś dotykać, czy na pewno jest gorący?

To co powyżej plus wymiana chłodzenia bo zapewne BOXowe.

slot 775,

procesor na pewno jest gorący, wiatrak nie odstaje

Everest pokazuje temp. 99 stopni procesora i 25 płyty głównej

spróbuje nałożyć nową pastę, może to coś da.

chodzi o radiator czy dobrze pasuje… nie o wiatrak :slight_smile:

tu kolega napisał, czytaj uważnie:

okej, po prostu na szybko pisałem, chodziło mi o radiatora :wink:

kurcze przekroczyło 100 st. moge wode gotować :wink:

Pierw dotknij radiatora czy parzy, potem zdejmij radiator, odkręć wiatrak, przeczyść dokładnie, nałóż nową pastę termoprzewodzącą i zamontuj chłodzenie.

Ja u siebie (Pentium D925) miałem 93 stopnie,raz mi się nawet wyłączył…

moim zdaniem nie dociska radiator u procesora. Ja miałem podobny problem. Założyłem cieniutką warstwę pasty montuje boxowy coller patrze a ty na wejściu powyżej 70. Rozmontowałem nie wycierając pasty zamontowałem mocno dociskając i wtedy

na wejściu miałem 38 stopni. Radze ci żebyc zrobil to samo

edit.

sprawdź temperaturę w BIOS-ie bo powyżej a nawet trochę poniżej 100 stopni procesor by się spalił lub komputer by ci się wyłączył. Może to czujniki szwankują

też się zaastanawiałem czy to nie czujniki nawalają, bo raczej by długo nie wytrzymałby przy temp. 100 stopni

z drugiej jednak strony sam się wyłącza, więc chyba raczej to naprawdę temperatura

spóbuje jutro docisnąć to u niej