Pentium 4 i temperatura powyżej 90 stopni

(oprych) #1

Witam

Mam pytanko, dziewczyna ma kompa z Pentiumem 4 2,8 GHz po kilku minutach pracy, nawet przy małym obciażęniu temperatura procesora bardzo rośnie.

Zwyczajowo pracuje on w temperaturze powyżej 90 stopni

Wiatrak działa, ma jakieś 4000 obrotów, nie ma komina.

Po rozkręceniu obudowy jest minimalna poprawa, troszkę rzadziej się wyłącza.

Jakieś sugestie?

(Zbych ) #2

jaki slot , 478 czy lga775 , na 478 często odpada jeden uchwyt od mocowania radiatora i radiator źle dolega , efekt wiadomy , w przypadku nie wystąpienia tego defektu wymienić paste między radiatorem a procesorem.

(Cosik Ktosik) #3

Zmień pastę termoprzewodzącą pod radiatorem, czym sprawdzasz temperaturę? Sprawdź Everest Ultimate Próbowałeś dotykać, czy na pewno jest gorący?

(Lukaszalewski) #4

To co powyżej plus wymiana chłodzenia bo zapewne BOXowe.

(oprych) #5

slot 775,

procesor na pewno jest gorący, wiatrak nie odstaje

Everest pokazuje temp. 99 stopni procesora i 25 płyty głównej

spróbuje nałożyć nową pastę, może to coś da.

(Majestic 007) #6

chodzi o radiator czy dobrze pasuje... nie o wiatrak :slight_smile:

tu kolega napisał, czytaj uważnie:

(oprych) #7

okej, po prostu na szybko pisałem, chodziło mi o radiatora :wink:

kurcze przekroczyło 100 st. moge wode gotować :wink:

(adam749) #8

Pierw dotknij radiatora czy parzy, potem zdejmij radiator, odkręć wiatrak, przeczyść dokładnie, nałóż nową pastę termoprzewodzącą i zamontuj chłodzenie.

(Kambor4) #9

Ja u siebie (Pentium D925) miałem 93 stopnie,raz mi się nawet wyłączył...

(Klodi9) #10

moim zdaniem nie dociska radiator u procesora. Ja miałem podobny problem. Założyłem cieniutką warstwę pasty montuje boxowy coller patrze a ty na wejściu powyżej 70. Rozmontowałem nie wycierając pasty zamontowałem mocno dociskając i wtedy

na wejściu miałem 38 stopni. Radze ci żebyc zrobil to samo

edit.

sprawdź temperaturę w BIOS-ie bo powyżej a nawet trochę poniżej 100 stopni procesor by się spalił lub komputer by ci się wyłączył. Może to czujniki szwankują

(oprych) #11

też się zaastanawiałem czy to nie czujniki nawalają, bo raczej by długo nie wytrzymałby przy temp. 100 stopni

z drugiej jednak strony sam się wyłącza, więc chyba raczej to naprawdę temperatura

spóbuje jutro docisnąć to u niej