Pentium 4 Northwood 2,4 GHz jaką powinien mieć temp?


(Himek66) #1

Ten wentylator jest dobry?

teraz ma w spoczynku 42-44 stopnie,w stresie 57-60 na paście termoprzewodzącej ARCTIC SILVER 5 przy włączaniu kompa powinna być temp. pokojowa?

link wentylatora

http://www.allegro.pl/item179854581_soc ... alcu_.html

link pasty

http://www.allegro.pl/item179797471_arc ... zaca_.html


(Mokreoko) #2

Coś dużo jak na niego


(Himek66) #3

Mój kuzyn ma Athlona i przy włączeniu ma 22 stopnie,a ja 42 to nie czujnik nawala bo mój kolega ma identycznego procka


(Michal Kolatek) #4

Sprawdź palcem.

Mój znajomy na Abicie IC7 i P4 2.66 Ghz na Northwoodzie ma 60 w stresie, przy zwykłej pascie silikonowej dodawanej przez spire i chłodzeniu z miedzi jakie dokładnie nie pamietam, ale sporo waży.


(Zbych ) #5

Jak na pentiuma temperatura nie jest tragiczna nawet w stresie , mogła by być niższa , ten zestaw chłodzący (radiator) ma troche za małą powierzchnie dolną do odprowadzania ciepła , troche zamałe obroty wiatraka jak na P4 , pasta AS5 do P4 wbrew zalecanią na różnych forach również niezbyt odpowiednia , dlatego że nie lubi ona wysokich temperatur (wzwyż 55 stopni) gdyż szybko wysycha i kruszeje po około 3-5 miesiecy z pasty robi się proszek.


(Himek66) #6

To po tych 3-5 miesiacach bedzie temp. wyzsza niz teraz?


(Zbych ) #7

Np. u mie już po 4 miesiącach była w granicach 70 stopni a po następnych kilkunastu dniach komp się już wyłączał (wyłacznik ustawiony na 80 stopni) jak sciągłem radiator :o sam proszek zamiast pasty wystarczyło "zdmuchnąć" i nałożyć nową.


(Himek66) #8

To jaki byłby najlepszy radiator i pasta do tego procesora?


(Zbych ) #9

jak najwiekszy radiator jaki zmiesci sie do budy (bez przesadzania) z dużym wentylatorem 100-110 , pasta zwykła z zawartoscią srebra (procek nie ma gołego rdzenia więc nadmiar nic nie uszkodzi) a nie jakieś AS5 na tlenkach czy podtlenkach srebra , pozatym najlepsze budy do P4 są z tzw. tunelem powietrznym gdzie świerze powietrze "procek" zasysa bezpośrdnio z zewnątrz .


(McDracullo) #10

Co do radiatora polecam Primecoolera HP-3 (tylko trzeba do niego dokupić conajmniej jeden wiatrak 80x80, ale najlepsze efkty osiągnąłem na 2 wentylach). W IDLE przy 21* na A64 osiągnłąłem temp 23 stopni. Więcej niebawem na overclock.pl :wink:


(Michal Kolatek) #11

To chłodzenie procesora wyjdzie tyl co sam procesor, mój Athlon na boxie może chodzić pasywnie bez stresowania ~1h do temp ~50 st później już włanczam wentyl.

Zamiast srebrnych past płynny metal

http://allegro.pl/item179549396_coollab ... od_ss.html


(Himek66) #12

Teraz już dobrze działa,ale FAR CRY działa mi tylko na średniej grafice na wysokiej się tnie.Zobaczymy co z tą pastą bedzie się działo.Paste nałożyłem wczoraj,a czytałem że po 200 godz dopiero się dobrze dostosuje i temp spadnie.


(McDracullo) #13

Cóż, jak ma się grzejnik, to trzeba inwestować w chłodzenie. Prc może i kosztuje tyle samo, ale do tego trzeba doliczyć wymianę MOBO :wink:


(Himek66) #14

Nie wiem czemu ta temp. jest taka duża kolega ma taki samy sprzęt bo kupowaliśmy razem komputer i mas nawet większa bo ma boxowego wentylatora na procku.