Pentium d 935 czy Dual Core E2160?

Witam, mam dylemat ponieważ przeglądając to co wyskoczy mi w google pod obydwoma hasłami znajduję skrajne opinie na temat obydwu procesorów. Muszę w cenie zmieścić się w 380 zł i musi to być procek na S775 drogą praktycznie eliminacji wyodrębniłem dwa:

http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,40557/

i

[http://www.komputronik.pl/Procesory/Int … ,id,36052/](http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Pentium_D S775_dual_core_64_bit/Intel_Pentium_D_935_S775_3_20_GHz_ 2x2MB_cache_BOX/pelny,id,36052/)

No i teraz mam dylemat. Niby pentium D jest mocniejszy, ale piszą że można na nim obiad gotować, znowu ten core duo jest chyba słabszy od tego…

jak core duo jest słabszy od Pentium D to ja chyba ksiądz.

i mają racje

Z tego co czytam(choć w sumie sam nie wiem co czytam) to jeden ma 3,2 na rdzeń a drogi 1,8 na rdzeń tym się kierowałem gdy to pisałem. Czyli mam rozumieć że ten Core Duo jest wydajniejszy ?

:hahaha: :lol: a to ciekawe gdzie tak piszą :stuck_out_tongue: pentium D to niewydajne grzałki i można na nich nawet bigos ugotować :lol:

Złączono Posta : 28.05.2007 (Pon) 21:52

i to dużo :stuck_out_tongue:

tutaj nie o GHz chodzi…

Intel Pentium Dual Core E2160 - lepszy/chłodniejszy, ale nie kupuj w tym sklepie, w innych można je kupić taniej.

Jaka reszta sprzętu?

Mierzenie wydajności procesora po patrzeniu na GHz to już dawno przestarzała metoda. trzeba też patrzeć na technologie jakie dany procesor posiada . a poza tym z tego co wiem to właśnie

więc radze brać Core Duo

nie do końca :stuck_out_tongue:

z zastrzeżeniem że mierzymy wydajność patrząc na Ghz konkretnego modelu procesora :stuck_out_tongue:

np core 2 duo 1,8 Ghz i core 2 duo 2,4 Ghz

bo tak jak autor tematu porównuje to faktycznie nie ma sensu :stuck_out_tongue:

Reszta sprzętu to porażka :smiley: Płyta to AsRock 4CoreDual-VSTA VIA PT880 Ultra (muszę mieć taką, ponieważ aktualnie korzystam ze starych ramów DDR 512 333), Rodeon 9100 128 mb, zasilacz 350 W, reszta chyba nie istotna. Ogólnie komputer jest cały z 2004 roku a wymieniam w nim tylko płytę i procesor na razie z powodu ograniczeń finansowych.

Btw jaki inny sklep z odbiorem w Warszawie w takim wypadku.

a jaki zasilacz dokładniej? może nie uciągnąć tego sprzętu

Nie mam pojęcie co to za zasilacz ale jakiś słaby, ostatnio był serwisowany bo sie popalił trochę.

aaa…radze wymienić na jakiegoś Fortrona ze 400W

Za słaba +12.

fundusz na zasilacz?

Tak ze 100 to max ile mogę wyskrobać.

Na pytania powinno się odpowiadać.

proc za 350, a psu jak najtaniej

amacrox ax400, lub inny

lepiej pozbieraj troche więcej i kup coś troche lepszego chyba zę za 100 zł to używany jedynie

Tego nie rozumiem.

Po prostu podaj jaką masz płytę, grafikę, proc itp.

Płyta: ASRock K7VT2 (5 PCI, 1 AGP, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Procek: amd athlon 2000 xp +

512 ddr 333

rodeon 9100

Tego PE Dual Core nawet nie włożysz.

Zasilacz Huntkey 300W, lub Amacrox 400 90-110 zł.

W sensie, że zasilacz czy płytę bo jak płyta to wiem. płytę mam zamiar kupić taką AsRock 4CoreDual-VSTA VIA PT880 Ultra