Pentium DC2160 - temperatura

Jaka temperatura tego procesora podkręconego do 2,4GHz bez żadnego dodatkowego chłodzenia powinna niepokoić? Przy konwertowaniu filmów dochodzi do około 52 stopni, wszystko jest w porządku?

Ja jak miałem P4 2.4 nic nie był podkrecony, a przy konwertowaniu tmp. wynosiła 60 stopni :smiley: , to znaczy że nie ma sie co martwic :stuck_out_tongue:

Pentium 4 a dc to całkiem co innego więc takie porównanie jest nie na miejscu.

wajsik15 , wszystko OK

Ja również uważam, że taka temperatura to nie zmartwienie.

W końcu troszkę jest podkręcony, a fabryczny zestaw chłodzący nie przewiduje podkręcania.

Jeśli chcesz przetaktowywać procesor i uzyskiwać niskie temperatury, musisz zadbać o lepsze od fabrycznego chłodzenie.

To dołączone do procesora ma niewielki zapas, ponieważ producentowi nie zależy, na tym żebyś przetaktowywał, tylko kupował szybsze wersje procesorów.

możesz kręcić dalej, staraj się nie przekraczać 60-65* w pełnym stresie

U mnie przy obciążeniu Orthosem na 3085 MHz dochodzi do 84, a w tym momencie jest 40.

Zgredzio powinieneś natychmiast wymienić chłodzenie! Taka temperautra może być zabójcza dla procesora jeśli ma pracować dłuższy czas.

Wcześniej już o tym myślałem, ale chyba teraz coś wykombinuję. Chyba zdecyduję się na Pentagrama Freezone HP-100 ALCu Lite, którego w miejscowym sklepie mogę kupić za 49 zł.

możesz sie szarpnąć na Pentagram KARAKORUM + pasta MX-2

Nie masz sie jeszcze przy tej temp. czym martwić :slight_smile: ale jak chcesz zbić temp. o parę stopni to wystarczy jak zamontujesz w obudowie 2 x 12 cm wentylki.

Może bym się szarpnął, ale mam ograniczony budżet. Może uda mi się wysępić od rodziców. :lol:

Jeden wentyl 12cm kosztuje około 14,- (Acutake)

Co do ograniczonego budzetu to miałem na myśli zakup chłodzenia procesora, który planuję na początek.

Mówisz o Hp100 AlCu ??

Dobre chłodzenie, ja mam tempy na poziomie

30-32 w IDLE, a w stresie około 40.

Pewnie byłby by niższe, ale paste nie zbyt dobrze nałożyłem,

a nie chciało mi sie jeszcze raz tego robic. (AS 5)

Proca mam tego samego co ty, ale pokręconego do 2,8 GHz,

więcej mi nie jest narazie potrzebne.

Mam na myśli coś takiego. Nie wiem, co tym nasz na myśli, bo na Allegro są jakieś droższe wersje.

No o tym mówie.

Pewnie chodzi ci o Pentagram Karakoum.

Właśnie zmeniłem chłodzenie na te, o którym pisałem. Z boxowym chyba było coś nie tak, bo teraz temperatura nie przekracza 66 stopni przy włączonym Orthosie i najmniejszych obrotach.