Pentium Dual-Core E21x0

Jak myśicie lepiej brać E2140 CZY E2180??

żaden z tych dwóch e2140 nie bierz ponieważ możesz trafić na sztukę która ma ‘fsb wall’ i za dużo nie podkręcisz . e2180 ma mnożnik x10 , ale najlepiej kupić e2160 .

na każdym Pentium Exxxx może mieć wall FSB

Bierz E2160.

jak masz kase to bierz e2200, ma najwyższy mnożnik a więc najwyższa szansa na wyciśnięcie z niego 3ghz + (licząc fsb wall przy 300mhz i tak nie masz problemu z nim).

dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

a czy na mojej płycie na pewno coś podkręcę bo słyszałem że nie bardzo.

bierz E2160 - nie warto przepłacać za wyższe modele, a na E2140 pewności 3GHz nie masz, na E2160 jest to prawie pewne

na tym asrocku wątpię, że pokręcisz - lipny chipset via…

No to E2160 jak nie podkręce to wole więcej mhz czyli E2180 lub E2200 chyba tak będzzie lepiej bo na razie mobo nie zmieniam

na twoim miejscu sprzedałbym płytę, którą masz i wziął MSI NEO COMBO-F(P35)

za jego płytę dostanie może 150zł, do tej MSI musiałby drugie tyle dołożyć… prędzej już ABit AB9 PRO za 200zł

lepiej wziąć MSI P965 Neo-F

więc e2200 nawet na 2.4 nie wykręcę na tej płycie??

e2200 na 3ghz na tej płycie pociśnie, bo ma wysoki mnożnik… wystarczy mu do tego fsb 266 a więc bardzo niskie…

na tym asrocku serio ??

na boxowym wiatraku i radiatorze??

chyba jakaś pasta termoprzewodząca by sie przydała?

nigdy nie kręciłem więc nie wiem :oops:

W najgorszym wypadku musiałbyś wykombinować bios umożliwiający podniesienie napiecia o 0,1V.

3ghz na e2160 to fsb 333, 3ghz na e2200 to fsb 266, ten chipset vii wyciska max fsb 266 więc możliwości są dość oczywiste. Stosukowo często słyszy się o tym że 3ghz na standardowym napięciu osiągają core’y, albo właśnie po podbiciu o max 0,1V.

mam jeszcze pytano nie aktualizowałem biosu(nigdy) od kupna tej płyty czy będzie potrzebna. Jak tak to który to plik bo na tej stronie nie mogę sie pokapować

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=775Dual-VSTAjuż wiem każdy tam na dole a po środku poprawki wpisane.

Raczej najnowszy czyli: http://www.asrock.com/mb/from.asp?Model=775Dual-VSTA&s=&T=B&ID=1329

TAK, na boxowym, a i pasta średnio się przyda. Masz cienką płytę to siedź, bo przy podkręcaniu ona pierwsza powie dość

3ghz na standardowym chłodzeniu przy tym samym napięciu robią core’y fabrycznie więc nie ma żadnego powodu aby nie poszedł. Zauważ też że płyta będzie wciąż chodziła na fabrycznym dla siebie fsb czyli 266, czyli de facto dla płyty głównej to nie jest wogółle oc. Oczywiście ,dobra pasta typu zalman stg-1, szczególnie w porównaniu do jakiegoś standardowego silikonu da ci pare stopni mniej przy tym samym chłodzeniu.