Pentium Dual-Core T4500 - Win7 32 czy 64 bit

(Filip Szylderowicz) #1

Witam,

tak jak w temacie. Mam komputer z procesorem Intel Pentium Dual-Core T4500 i nie wiem jakiego windowsa na niego zainstalować 32 czy 64 bitowego?

Proszę o odpowiedź. Obecnie używam wersji 64bitowej ale po instalacji gier wywala mi błędy i zastanawiam się czy nie zrobić formata.

(Seba15) #2

64 jeśli ram powyżej 4GB jeśli 3 lub mniej to bez różnicy.

(Longhorn2009) #3

Jak zamierzasz włączać starsze gry, programy to wgraj x32.

(Rmk) #4

ToFIK277:

Zainstaluj x64.

tunczyk1:

Jeżeli odpali 64bitowe programy to odczuje lekki wzrost wydajności.

Longhorn2009:

Jak się nie znasz to nie odpowiadaj bo robisz z siebie głupka. Wszystkie programy x86 (w tym gry) działają na x64. Jedynie 16bitowe programy nie działają na x64 ale dla nich jest VirtualPC.

(Longhorn2009) #5

Widzę, że jednak to forum kiedyś jak zakładałem konto było lepsze...

Skomentuje to tylko tak, to co napisałeś to tak wygląda teoria, praktyka z mojego doświadczenia nie potwierdza tego. 64bity to tak naprawde więcej kłopotów niż rzeczywistych zysków.

(Rmk) #6

Nie zamierzam się kłócić bo wątek jest o czym innym. Ja testowałem wiele programów i wszystkie chodzą bezproblemowo tylko trzeba szukać najnowszych wersji a nie starych. A te które nie są rozwijane i sprawiają problemy, instaluje się je na VirtualPC.

(Seba15) #7

Dajcie na luzik. Nie ma po co się spierać. Na x64 odczuje tylko podczas kompresji czy kodowaniu video i paru innych mniej ważnych rzeczach. Na 7x64 miałem jakieś parę miesięcy temu problemy ze sterownikiem usb do SE K750i. Co chwilę wywalało nawet w trybie zgodności itd. Innych wad nie zauważyłem. Zresztą sam zainteresowany nie podał konkretnie danych reszty sprzętu i czego oczekuje/co będzie robił.