Pentium Dual-Core T4500 - Win7 32 czy 64 bit

Witam,

tak jak w temacie. Mam komputer z procesorem Intel Pentium Dual-Core T4500 i nie wiem jakiego windowsa na niego zainstalować 32 czy 64 bitowego?

Proszę o odpowiedź. Obecnie używam wersji 64bitowej ale po instalacji gier wywala mi błędy i zastanawiam się czy nie zrobić formata.

64 jeśli ram powyżej 4GB jeśli 3 lub mniej to bez różnicy.

Jak zamierzasz włączać starsze gry, programy to wgraj x32.

ToFIK277:

Zainstaluj x64.

tunczyk1:

Jeżeli odpali 64bitowe programy to odczuje lekki wzrost wydajności.

Longhorn2009:

Jak się nie znasz to nie odpowiadaj bo robisz z siebie głupka. Wszystkie programy x86 (w tym gry) działają na x64. Jedynie 16bitowe programy nie działają na x64 ale dla nich jest VirtualPC.

Widzę, że jednak to forum kiedyś jak zakładałem konto było lepsze…

Skomentuje to tylko tak, to co napisałeś to tak wygląda teoria, praktyka z mojego doświadczenia nie potwierdza tego. 64bity to tak naprawde więcej kłopotów niż rzeczywistych zysków.

Nie zamierzam się kłócić bo wątek jest o czym innym. Ja testowałem wiele programów i wszystkie chodzą bezproblemowo tylko trzeba szukać najnowszych wersji a nie starych. A te które nie są rozwijane i sprawiają problemy, instaluje się je na VirtualPC.

Dajcie na luzik. Nie ma po co się spierać. Na x64 odczuje tylko podczas kompresji czy kodowaniu video i paru innych mniej ważnych rzeczach. Na 7x64 miałem jakieś parę miesięcy temu problemy ze sterownikiem usb do SE K750i. Co chwilę wywalało nawet w trybie zgodności itd. Innych wad nie zauważyłem. Zresztą sam zainteresowany nie podał konkretnie danych reszty sprzętu i czego oczekuje/co będzie robił.