PerfectDisc-jak z niego korzystać?

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak skonfigurować program do defragmentacji-PerfectDisc 8.0.Chodzi mi o to żeby przenieść pliki systemowe w rejon dysku gdzie są szybciej odczytywane.jakiś czas temu mieszałem coś w tym programie i chyba przeniosłem te pliki nie tam gdzie trzeba.Komp odpala mi 2min. i 20sek.Pomóżcie.

Sorki że nie w temacie ale ile ci odpalał przedtem? I jaki masz system operacyjny oraz pojemność dysku? I jak masz zagracony komputer?

system- xp home. komp to toshiba L 10 z rozszerzoną do 1GB pamięcią 400mhz,twardy wymieniony na 160GB 5400 obr/min. procesor 1,6 celeron (M).nie wiem jek długo odpalał się wcześniej bo nigdy tego nie kontrolowałem,ale napewno wyraźnie szybciej około 1min. szybciej.po instalacji xpeka, pliki systemowe były po lewej stronie tej powiedzmy “szyny” -mówie o programie dostępnym w xp.jakiś czas temu mieszałem w PerfectDiscu na czuja bo z angielskim jest cienko u mnie i teraz pliki systemowe są na środku a nawet bardziej na prawo.zainsalowałem bootvista ale nie widzę żeby coś przyśpieszył. po odgłosach jakie wydaje twardy przy starcie wydaje mi się że nie wczytuje systemu non stop tj.wydaje rytmiczne odgłosy gdy pokazuje się pulpit ale bez ikom, i tak sobie popiskuje rytmicznie przez dłuższą chwilę.dopiero gdy pokażą się ikony słychać że pracyję pełną parą.Może anty virus coś skanuje w tym czasie-nie wiem. mam McAfee.po tym co wam napisałem przychodzi wam jakiś pomsł do głowy?

Wykonaj defragmentację Offline partycji systemowej, a następnie defragmentację SMARTPlacement (ustawienie domyślne) tej partycji.