Perfekcyjny RAM

Słyszeliście o nowym Ramie. Jego nazwa to PRAM i ma łączyć ze sobą szybkość modułow RAM i brak utraty danych pamięci flash. Kości ten mają być 30x szybsze i 10x wytrzymalsze od obecnych. SZykuje się niezły hicior. PRAm-y stworzył SAmsung :smiley:

wyh , a wiesz coś dokładnie kiedy wejdą na rynek?

to nie jest zadna nowosc juz od dwoch miesiecy o tym trabia :stuck_out_tongue:

z początkiem 2008 roku mają wyjśc pierwse kości. Ale juz została stowrzona o pojemności 512 megabitów

szczerze, nie słyszałem jeszcze o tym, dopiero po Twoim poście przeczytałem kilka informacji na ten temat…

  1. PRAM nadal pozostaje wolniejszy od konwencjonalnych RAMów (czas reakcji odpowiednio 5 i 2ns)

  2. Zastosowanie znajdą prędzej zapewne jako nośniki danych a nie jako pamięci RAM, ze względu na organizację RAMu tracenie danych po odłączeniu napięcia nie jest wadą.

  3. PRAM ma także wolniejsze transfery niż standardowe pamięci RAM, jednak znacznie szybsze niż dyski twarde, ponadto nie wymagają ruchomych elementów, więc dyski na PRAMach były by praktycznie bezgłośne, PRAM nie ma podstawowego problemu Flash’a jakim było zużywalność pamięci. A dodatkowo PRAM daje się bezproblemowo skonstruować w technologi NOR, czyli można adresować bezpośrednio każą komórkę pamięci, w pamięciach Flash stosowano system NAND, bo pamięci były szybsze, ale to pozwalało na kasowanie tylko obszarów pamięci, nie zaś poszczególnych komórek.

Jednym zdaniem: Wg. mnie PRAM prędzej znajdzie zastosowanie jako nośnik danych niż jako następca RAMu.

aa jeszcze jedno:

PRAMy stworzył Ovonyx :wink:

mówisz o czym innym. Ja mam przed sobą źródło mianowicie gazetę.

PRAM-y są szybsze od zwykłych RAM-ów bo nie marnują czasu na usuwanie danych z pamięci. To jest jedna z ich zalet.

Cytat z gazety:

Mówisz o czymś innym:

Złączono Posta : 21.11.2006 (Wto) 19:48

po za tym twoim źródłem była WIkepedia czyli wiadomo, że nie masz 100% pewności czy masz racje ponieważ w WIkipedii każdy moze napisac co chce i jest duzo błednych wpisów :smiley:

tak jak pisze Airborn.

gdyby miało to zastąpić ram, to jaki by był powód wprowadzenia w 2007/2008r. pamięci DDR3?

a jako ciekawostkę dodam, że również w 2008 roku mają się pojawić pierwsze procesory ze zintegrowanym układem graficznym (AMD+ATI). oba układy będą korzystać z tej samej pamięci ram, więc konieczne jest właśnie wyparcie wolnych DDR2 na dużo szybsze DDR3.

ten link rozwieje wszystkie wątpliwości :smiley:

http://storage.computerworld.pl/news/99138.html

Potwierdza on to co ja mówie:D CZyli dwa źródła mnie potwierdzają

mówię o tym samym :wink: cóż gazety też skądś swoje informacje biorą, i tych źródeł zweryfikować również nie jesteś wstanie :wink: faktycznie czytałem artykuły na ten temat w wiki, ale pofatygowałem się też do kilku innych stron :wink:

Nie przeczę iż

nie zgadzam się jedynie z:

Samsung odkupił licencję na PRAMY, zresztą nie tylko Samsung

Ok tutaj się zgodzę.

Owszem są szybsze 30x i 10x bardziej wytrzymałe, ale nie od pamięci RAM, ale od pamięci Flash!