Permanentne BlueScreeny w laptopie Toshiba U300

Witam,

od kilku tygodni mój laptop (Toshiba U300) wiesza się ostatecznie i po paru chwilach jest widoczny Bluescreen. Najpierw wieszał się raz na kilka dni. W momencie gdy zaczął wieszać się 2-3 razy dziennie wysłałem go do serwisu. Był w dwóch, niestety problemu nie naprawili, bo wszystko im poprawnie działało. Odebrałem laptopa z serwisów i już miałem dwie zwiechy… ;/ Załączam Bluescreeny, jeśli komuś coś to mówi.

Sekwencja zwiechy jest zazwyczaj taka, korzystam z firefoxa (ostatnio dużo na nim pracuję), przeglądarka się zawiesza, nie mogę przejść do pulpitu ani innych aplikacji, przestaje reagować klawiatura, wkrótce potem kursor. Ctrl+alt+del działa, ale taskman się nie uruchamia. Widzę dziwnie, nienaturalnie świecącą diodę od dysku, jakby zapisywał lub odczytywał dane, ale przecież jest zwiecha. Po pewnym czasie wyskakuje BSoD.

Dodam jeszcze, że pamięci były sprawdzane i są ok. Dysk zaś był wymieniany 1,5 mies temu - windows 7 instalowany na nowo. Stary dysk padł po 4 latach pracy.

Laptop co prawda już swoje przeżył, jednak chcę go jeszcze zreanimować.

Jakieś pomysły??

Z góry dzięki za podpowiedzi

1704329000_1333371628_thumb.jpg 7931735500_1333371629_thumb.jpg

czy z innym system jest tak samo ?

Jeśli możesz podeślij screen z programu CrystalDiskInfo.

Troche poszperałem w sieci i tak:

"Stop 0×0000007A lub KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

System próbował odczytać dane jądra z pamięci wirtualnej (pliku stronicowania),

lecz nie udało mu się odnaleźć danych pod określonym adresem pamięci. Ten błąd Stop może być wywołany różnymi problemami, włączając uszkodzoną pamięć, niesprawny dysk twardy, nieprawidłowo skonfigurowany kontroler dysków albo kabel, uszkodzone dane lub zarażenie wirusem.

Rozwiązanie:

Jeśli drugi parametr błędu ma wartość 0×C000009C lub 0×C000016A oznacza to błąd wymiany spowodowany błędnymi sektorami na dysku twardym. Wartość 0×C000009D oznacza, że problemy ma kontroler IDE, który nie może się komunikować z dyskiem twardym. Zwykle pomaga mocniejsze wpięcie taśmy połączeniowej"

Natomiast błąd 0x000000F4 wg pewnej strony

moze byc efektem wadliwej baterii. (po angielsku)

Screen z programu CrystalDisk:

3775629900_1333464332_thumb.jpg

Swoją drogą to zastanawiam się czy problemem nie jest przypadkiem wersja SATA, gdyż z tego co wiem to kontroler na płycie głównej obsługuje tylko SATA I, a dysk może chodzić w SATA II. Miesiąc temu wymieniałem dysk i na starym nie miałem tego problemu z BlueScreenem, a wiem, że chodził w SATA I.

Z drugiej strony, jeśli byłby konflikt akurat tym spowodowany, to nie rozumiem czemu problem pojawia się tylko czasem… A przez większą część system działa normalnie.