Personalizacja windows 10

Chciałbym spersonlizować windows 10. Użyłem lively wallpaper i ustawiłem motyw paska zqdań na płynny. Chciałbym zrobić ten sam motyw w menu start. Zależy mi też na zaokrąglonych narożnikach okien oraz menu start.

Z takim modyfikowaniem wyglądu Windowsa poprzez zewnętrzne programy bym nie kombinował. Pamiętam czasy, kiedy to ja odmieniałem wygląd Windows XP poprzez:

  • VistaMizer;
  • Vista Transformation Pack;
  • TrueTransparency;
  • Snow Transformation Pack;
  • No i kilkoma innymi.

Bardzo często potem system działał niestabilnie no i nie szło tych modyfikacji całkiem wycofać. Kończyło się na reinstalacji systemu. To był bodaj 2009/2010/2011 rok i czaay mojej podstawówki. Bardzo podobało mi się Aero Glass.

Jeżeli zależy ci na ciekawych mozliwościach to rzuć okiem na Rainmeter i skórki do niego np. na serwisie Skins on Rainmeter - DeviantArt. Niektóre zupełnie zmieniają wygląd systemu.

Ja bym powiedział, że maksymalnie pulpitu, bo program okna ani paska zadań nie przerobi.

No i pierwotna kategoria ni w gruszkę, ni w pietruszkę (natywnie okien nie zaokrągli GPU ani monitor).

Stardock WindowBlinds: Skin and Theme your Windows Desktop potrafi takie rzeczy, ale nawet ten komercyjny program potrafi zrobić bałagan. Kiedyś go miałem w Windows 10 i te stylizacje się rozjeżdżały. Jak napisali przedmówcy sprawa nie jest prosta.

Niestety to nie czasy XP. Teraz interfejs jest dynamiczny, skalowalny, dostosowuje się do rozdzielczości i typu urządzenia. Trudniej „robić wygląd”. Sam MS zrezygnował z tego typu rzeczy, żeby uprościć sobie sprawę.