PES 2008... Problem ze strzałem

Witam!

Mam pełną wersję PES 2008 i mam pytanie… Mianowicie chodzi o strzał…

Nie kiedy zawodnik strzela mocno a niekiedy tylko podcina piłkę… klawisze mam ustawione prawidłowo i nie wiem o co chodzi… czy jest ktoś w stanie pomóc?

Pozdro

Jak przytrzymasz przycisk zmiany zawodnika + strzał to robi podcięcie(lob). Czasami jak próbujesz strzelić a masz obrońce na plecach który ci przeszkadza to strzały dziwnie wychodzą :lol: . Jak za długo strzał przytrzymasz to leci bomba w trybuny.

Jeśli chodzi o mocne strzały to jak trzymasz przycisk sprintu + strzał to leci bomba na bramkę - tutaj trzeba zwrócić uwagę na wskaźnik strzału żeby z siłą nie przesadzić.

no czyli jak daje Q+D to jest podcięcie… to wiem ale D to sam strzał a i tak podcina :confused: i nawet nie moge zrobić strzału z dystansu bo jak daje D to pocina… a niekiedy mi się udawało sam strzał mocno zrobić…

Q+D to zależy od ustawienia klawiatury :smiley:

Ale jeśli klikasz D (domyślam się że strzał) to powinien normalnie uderzyć na bramkę - no chyba że znajduje się w jakiejś trudnej sytuacji (przeciwnik obok)

dzięki pomogłeś mi xD chodziło mi o mocny strzał :wink: czyli trzeba trzymać sprint i dac D :smiley: a ja samo D zawsze i podcinki robił xD Dzięki ci :smiley:

No problem

Sam strzał to z bliskich odległości albo z powietrza. Jak chcesz sypnąć z za pola karnego to ze sprintem i leci w siatkę.

Dobrze jest mieć w drużynie kogoś kto ma mocne strzały + umiejętność dalekie strzały i bramki często padają.

Spróbuj postrzelać Adriano :lol:

A jak jest przy rzutach wolnych? Czy tam czasem im dłużej się przytrzyma strzał to piłka nie leci wyżej? Da się jakoś podkręcać przy strzałach z wolnego? Ja gram na PS2.

przy strzale kręcisz analogiem w pożądaną stronę

prawym? już po kopnięciu piłki przez zawodnika? hmm tym to nie próbowałem, w ogóle ten prawy analog to jakiś dziwny, czasami zrobi się nim jakiś zwód a czasami sobie koleś dziwnie piłkę podbija

bo to jest jeden ze zwodów :stuck_out_tongue:

podczas strzału

hmm kurcze to muszę znaleźć jakieś ciekawe jego zastosowanie:) do czego jeszcze można wykorzystać tego analoga? Można zrobić zwód a’la Zinedine Zidane, można podbić piłkę (jak dokładnie się to wykonuje?) oraz chyba parę razy udało mi się zrobić nim zwody polegające na lekkiej zmianie kierunku biegu, takie odejście lekko w bok, ale też nie wiem jak to wykonałem.

podczas strzału to różnie można interpretować, wskaż proszę odpowiedź jedną z poniższych:

a) podczas ustawiania kierunku strzału

b) podczas gdy wciskam już przycisk strzału

c) podczas gdy zawodnik biegnie do piłki

d) podczas gdy piłka leci w stronę bramki?

Zakładam, że chodziło Ci o fazę d ale tak dla pewności zapytam.

Korzystając jeszcze z tematu, czy jest możliwość podczas wykonywania rzutu wolnego zagrać krótkie podanie po ziemi do innego zawodnika niż do najbliższego?

wybieram bramkę nr… c) i d) :stuck_out_tongue:

a dokładniej to gdy już przestaniesz trzymać przycisk strzału

lewy analog w góre i w dół

to sie wyklucza, krótkie i dalej niż do najbliższego :stuck_out_tongue:

tu masz wszystkie triki

http://issonline.pl/tutoriale.php?cmd=p … 90&kat=art

Przy wolnych warto wybierać zawodnika który strzela odpowiednią nogą w zależności od sytuacji tzn.

Jak jesteś bliżej słupka prawego to bierzesz zawodnika strzelającego lewą nogą - będzie trochę podkręcał piłkę i łatwiej jest trafić.

Kierunek do podkręcenie możesz wybrać już po naciśnięciu strzału gdy zawodnik zaczyna biec do piłki.

Odświerzę trochę ten temat bo też mam mały problem ze strzałami. Co można zrobić żeby mieć wpływ na to jak zawodnik będziesz strzelał gdy będzie dochodziła do niego górna półka? Gdzieś czytałem że wszystko zależy od tego jak on jest ustawiony, ale przecież czasem można uderzyć tę samą piłkę i głową i nogą. Nawet zdarza się, że bardziej korzystny byłby strzał nogą a koleś próbuje głową. Wydaje mi się powinno być coś takiego żę sami powinniśmy mieć na to wpływ.

Drugie pytanie odnosi się już do kierunku strzału - jak to dokładnie wygląda - strzałkami góra/dół ustawiamy gdzie ma celować, czy jakoś dłużej/krócej należy trzymać strzałkę. Chodzi mi oczywiście o zwykłe strzały biegnąc lub po prostu stojąc w miejscu.

Samemu próbowałem to rozgryźć ale za bardzo mi to nie wychodzi więc byłbym wdzięczny za pomoc bo na necie jakoś nie umiem znaleźć odpowiednich poradników :frowning:

jeśli grasz na xboxie to zeby srzal lecący do ciebie z góry musisz nacisnąć przycisk RT a odrazu po nim X wtedy zawodnik przyjmie piłkę na klatkę i uderzy z powietrza a jeśli chodzi o akcje z środka boiska to zeby strzał wyszedł bardzo mocny i celny należy nacisnąć przycisk X a następnie Y a jeśli idziesz sam na sam to najlepszym rozwiązaniem był by strzal techniczny który wyjdzie po następująceej kombinacji wciskając X a potem RT :slight_smile: :slight_smile: :smiley:

Dodane 27.01.2009 (Wt) 18:01

a co zrobić zeby strzał z wolnego wyszedł celny i po ziemi /gram na xboxie

Dodane 28.01.2009 (Śr) 10:47

:arrow: na czym grasz??

Aligator911 ,