PES 6 - prośba o pomoc w instalacji Patche i Option File

Witam

Ponieważ już wybrałem piłkę (jak w tytule :wink: ) założyłem nowy wątek tym razem z konkretnym problemem a mianowicie; jak zainstalować poprzez “DKZ Studio” (?) Option File oraz patche?

Zassałem filmiki z których dowiedziałem się jak zrobić to z piłkami oraz stadionami ale z ww. mam kłopot :x

Pociągnąłem następujące pliczki:

  • FullKitserverPackbyWhanV3.0.7z (115mb)

  • KONAMI-WIN32PES6OPT (1,13mb)

Przedewszystkiem chciałbym mieć aktualne, realne składy możliwie największej ilości klubów wraz ze strojami itd oczywiście. Czy te pliki są odpowiednie? Mam “DKZ Studio” ale za Chiny nie wiem jak tego użyć na ww. plikach… :oops:

Jest też filmik pt. “jak_aplikowac_patche_dkz.avi” tyle że zassane przeze mnie pliki nie mają rozszerzenia .dkz a więc nie mogę ich w żaden sposób uruchomić :?

HELP :o

KONAMI-WIN32PES6OPT kopiujesz do:

C:\Documents and Settings\Użytkownik\Moje dokumenty\KONAMI\Pro Evolution Soccer 6\save\folder1

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 18:46

Kitserver wypakuj do katalogu z grą i w folderze kitserver wciśnij setup :wink:

Ok, dzięki - zrobiłem to i chyba jest ok - mam kluby angielskie, hiszpańskie i inne :slight_smile:

Jest jakiś patche na dodanie Orange Ekstraklasy? :lol:

PS: Mimo, że wrzuciłem stadiony Lecha Legii i Wisły w folder “stadiums” nie widać ich w grze. Why? Zrobiłem wszystko wg filmiku instruktażowego?

Podobnie jest z piłkami czyli folderem “balls” - nadal mam 13 piłek (czyli tyle ile jest na starcie) :?

Orange Ekstraklasa:

http://www.issonline.pl/edit.php?cmd=po … 1168602335

Tylko tam jest podzielone, musisz ściągać po kolei, w sumie żeby mieć Orange ściągnij OF,Faces & Hair,Stadiony? Jak chcesz. :wink: Ja mam Orange ale nie przypomina mi się żebym ściągał oddzielnie wszystko ja miałem w całości :smiley:

Co do stadionów, to musisz je wpisać w tzw. “mapie”, a potem ustawic w samej grze przed meczem przez przez klawisz “Delete” bądź jakiś inny na joypadzie :slight_smile:

Ściągam, dziękuję :-o

Ściągnąłem 3 stadiony z działu “download” (tegoroczne pliki bodajże)

:shock:

To jakaś wyższa szkoła jazdy :stuck_out_tongue:

Mój folder “stadiums” w chwili obecnej wygląda tak:

3b0833174e7d74d3m.jpg

Czyli, że coś powinienem wpisać w ten plik .txt?

Plik z piłkami wygląda u mnie tak:

17fc15968f42657fm.jpg

Zaznaczony pliczek (na szaro) jest wypełniony danymi dot. piłek z folderów powyżej (nazwy itd.)

Mam coś wpisać w dwa pozostałe?

W czasie gry też mam gdzieś coś skonfigurować na padzie?

Jak na razie to dla mnie czarna magia…

Kurcze, trochę dużo by pisać, kiedyś był taki serwis http://www.pro-evo.pl , ale teraz już go nie ma, a tam mógłbyś się wszystkiego dowiedzieć… Spróbuję to skrócić:

Piłki wruczasz model do model itp… Zazwyczaj masz taki mały pki .txt wraz z tymi piłkami, i to musisz zgrać do tej mapy. Ze stadionami sprawa ma sie tak samo, tylko nie pamiętam skąd masz brać te numery do nich, żeby potem wpisać w mapie, ale ogólnie co wpiszesz będzie dobrze, tylko musisz pamiętać o tym by wpisać nazwe folderu, z resztą masz już 2 przykłady w mapie :slight_smile: Jak już wszystko zrobisz to uruchom plik setup.exe w głównym folderze kitservera. Potem przed każdym meczem, zobaczysz, że masz takie nowe opcje (przy wyborze koszulek) i tam możesz “wprowadzać” pliki z kitservera.

Mniej-więcej wszystko… Uff… myślę, że sobie poradzisz, jakby co to wejdź na stronę http://www.issonline.pl i tam chyba też są jakieś artykuły.

Siedziałem do póxna i walczyłem z tymi patchami.

Wynik jest taki, że udało się dzięki Wam wrzucić Orange Ekstraklasę (super, gra nabrała rumieńców! :-o )

Co do stadionów z tego patcha zw. z OE to sam nie wiem, wszysko zgrałem jak trzeba (?) i niby już gotowy jest plik .txt ze stadionami a jednak w grze ich znaleźć nie mogę.

Podczas wyboru koszulek przed meczem mam tylko aktywną zmianę na rękawice bramkarza a jeszcze trochę z prawej jest coś takiego jak “1/4” więc może po prostu nie doszedłem jeszcze jak to się zmienia na wybór stadionów, piłek itd.

Poczytam forum issonline jak wrócę z roboty :slight_smile:

Jeszcze raz dzięki za pomoc :smiley:

Jesli jeszcze do tego nie doszedles to z tego co pamietam to w folderze stadium w tym pliku map nie trzeba nic zmieniac tylko przy wyborze strojow klikac pare razy Page Up az dojdziesz do wyboru stadionu. Stadiony zmienia sie klawiszami 0 i 9. Z pilkami jest tak samo tylko w pliku map trzeba zmieniac.

Hej, dzięki :slight_smile:

Już opanowałem wrzucanie stadionów ale oczywiście mam pytanie about that. Otóż po wrzuceniu polskich stadionów mam mały kłopot z wyborem innych (defaulowo występujących w grze). Powiedzmy, że uprzednio wybrałem stadion Lecha Poznań a w kolejnym meczu chcę sobie ustawić w opcjach stadion Manchesteru. Robię to i tu pojawiają się jaca po wgraniu murawy. Trybuny obsadzone są animacją kibiców nie pasującą do stadionu (tzn siedzą w powietrzu lub nie w sektorach) :roll:

Zgaduję, że to wina źle wrzuconych pliczków?

Nie wiem też czy można zrobić tak by ustawić owe dodatkowe (np polskie) stadiony by były także brane pod uwagę podczas losowo wybieranego miejsca rozgrywki? Czy może niestety w przypadku tych modów wszystko trza wybierać każdorazowo ręcznie jeśli chce się zmienić dany element (tj. piłkę, stadion itd.) ?

Przy okazji pytanie; ciekawi mnie co się dzieje gdy w karierze ustawię “starzenie się” zawodników? Czy na miejsce odchodzących na emeryturę pojawiają się nowi czy gra się kończy? :slight_smile:

Zawodnicy po prostu odchodzą :slight_smile: Twoim zadaniem jest pozyskiwanie młodych piłkarzy na ich miejsce. Wg. mnie warto wybrać tą opcję, bo wtedy następuje “rozwój” wszystkich graczy.