PES, FIFA czy FM?

Jak w temacie -> co kupić [chce kupić tylko jedną]?

FIFĘ 09

PESA 2009

FM-a 2009

Proszę o jakieś konkretne wady i zalety…

Według mnie, w tym roku w FIFIE nie ma nowych lig, grafika jest zbyt słaba, a gameplay zbyt stary…

PES ma zbyt mało lig i denne tryby gry…

A FM się długo wczytuje [wybieram 40 lig -> 4 gb RAM -> 3 min.], Całe rozgrywanie meczy jest nudne…

Proszę o porady, sam się nie mogę zdecydować :shock:

PES najlepszy jeśli chodzi o samą rozgrywkę , duuużo lepsza grywalność . Co do Fify i FM - w porównaniu z PESem baaardzo dużo lig i zespołów (w dodatku na licencjach więc wszystkie nazwy klubów i nazwiska orginalne) oraz rozbudowane zarządzanie drużyną , którego w PESie brakuje .

P.S.Moja wypowiedź bazuje na doświadczeniach z Fifa i Pes w wersji 08 ale moim zdaniem dużo się w tych kwestiach nie zmieni , patrząc jak rozwijana jest Fifa .

Jedyne różnice - FIFA ma nową grafę i sterowanie myszką, Adidas Live Update, a PES - Tryb Zostań Gwiazdą, licencja UEFA i ulepszony gameplay. FM za to ma trochę ogólnych ulepszeń, kosmetycznych i silnik 3D…

zdecydowanie fm’ik 09.

tylko zależy czy potrafisz kierować klubem, strategia, taktyka,

te sprawy, które w pesie i fifie nie są ważne, tam idziesz do przodu i to ciągle sie powtarza,

a w football manager’rze jest to bardzo realistyczne i ważne,

ja zdecydowanie wybrałbym fm’a, pomimo tego że jest to moja ulubiona gra,

polecam każdemu- wytrwałemu.

na fife bym nawet nie spojrzał, bo jak zwykle jest żenada, która sie powtarza nawet od 03

widze, ze wszystko na ten temat było już powiedziane, a więc ja powiem tylko, żebyć brał fife bo najlepsza

Pozdrawiam :smiley:

Po dłuższej chwili odrzucam PESA - grafika mi się nie podoba, gameplay też, mało lig i patchy z internetu [do fify robią lepsze :-D]. FIFA ma ładniejszą grafę, więcej lig, można dodawać z netu nowe, tryb kariery jest fajny… Chociaż popieram FM’a, jak goodprogram… PES i FIFA cały czas rywalizują, nie są doskonałe, a FM z kim ma rywalizować ? Premier Manager 09 - 6 lig, =D> , FIFA Manager -> ma 1/3 opcji FM’a, Championship Manager -> FM dla ubogich, nie świadomych swojego wyboru…

Lecz wciąż proszę o wady i zalety… Na razie gram w goalunited :smiley:

Masz rację, ale w FM’ie nie możesz grać SAM meczu… To jedyna wada… I brak graficznych atutów jak koszulki [z logami sponsorów itp.], bandy, stadiony, twarze prawdziwe…

FM od początku serii też się mało zmienił :slight_smile:

i to jest największa zaleta, ale jak mówiłem zależy czy lubisz prowadzić klub,

wydawać polecenia zawodnikom itp. czy sam grać zawodnikami.

trening udoskonalony,

znacznie trudniejszy jest- w 05, 06 bardzo łatwo było można wygrać cl polskim klubem,

chociaż mi sie udawało w kazdym to zrobić, ale 08 jest trudny.

i realistyczność poruszania sie po boisku,

teraz w 09 ma być znacznie poprawiona konferencja prasowa,

no i silnik 3d ale wg mnie jest to niepotrzebny bajer.

ja polecam ci FM-a. Ja przy tej gierce spedzam duzo czasu i nie nudzi sie mi, a FIFA czy PES po kilku sezonach juz sie nie chce w to grac. ZDECYDOWANIE FM tym bardziej ze w tym roku ma zostac wprowadzonych duzo nowych rzeczy.

Fifa 09 na PC ma mieć brzydką grafikę, sam pracownik przyznał się, że tworząc fife 09 przede wszystkim skupili się na konsolach X360 i PS3.

FIFA 09 brzydsza na PC

(15-09-2008)

Na oficjalnym forum dyskusyjnym Electronic Arts jeden z pracowników brytyjskiego oddziału firmy ujawnił, iż nadchodząca gra pod tytułem FIFA 09 w wersji przeznaczonej na komputery klasy PC posiada bardziej ubogą oprawę graficzną w porównaniu do edycji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

źródło: onet.pl

Wracając do tematu na Twoim miejscu kupił bym FM, to świetna gierka gram już w to od kilku dobrych lat.

Kupuje PESA, bo grałem w demko FIFY i PESA… wiem co zrobię wreszcie… FM nie kupuje, bo mam Goalunited [Manager Internetowy]…

A widzisz… PES ;] Noi kto ma lepszą grafę ? Fifa :rofl: PES OWNED ;] :slight_smile: