PES, FIFA czy FM?

(system) #1

Jak w temacie -> co kupić [chce kupić tylko jedną]?

FIFĘ 09

PESA 2009

FM-a 2009

Proszę o jakieś konkretne wady i zalety...

Według mnie, w tym roku w FIFIE nie ma nowych lig, grafika jest zbyt słaba, a gameplay zbyt stary...

PES ma zbyt mało lig i denne tryby gry...

A FM się długo wczytuje [wybieram 40 lig -> 4 gb RAM -> 3 min.], Całe rozgrywanie meczy jest nudne...

Proszę o porady, sam się nie mogę zdecydować :shock:

(zaklik) #2

PES najlepszy jeśli chodzi o samą rozgrywkę , duuużo lepsza grywalność . Co do Fify i FM - w porównaniu z PESem baaardzo dużo lig i zespołów (w dodatku na licencjach więc wszystkie nazwy klubów i nazwiska orginalne) oraz rozbudowane zarządzanie drużyną , którego w PESie brakuje .

P.S.Moja wypowiedź bazuje na doświadczeniach z Fifa i Pes w wersji 08 ale moim zdaniem dużo się w tych kwestiach nie zmieni , patrząc jak rozwijana jest Fifa .

(system) #3

Jedyne różnice - FIFA ma nową grafę i sterowanie myszką, Adidas Live Update, a PES - Tryb Zostań Gwiazdą, licencja UEFA i ulepszony gameplay. FM za to ma trochę ogólnych ulepszeń, kosmetycznych i silnik 3D...

(Goodprogram) #4

zdecydowanie fm'ik 09.

tylko zależy czy potrafisz kierować klubem, strategia, taktyka,

te sprawy, które w pesie i fifie nie są ważne, tam idziesz do przodu i to ciągle sie powtarza,

a w football manager'rze jest to bardzo realistyczne i ważne,

ja zdecydowanie wybrałbym fm'a, pomimo tego że jest to moja ulubiona gra,

polecam każdemu- wytrwałemu.

na fife bym nawet nie spojrzał, bo jak zwykle jest żenada, która sie powtarza nawet od 03

(Patryk94) #5

widze, ze wszystko na ten temat było już powiedziane, a więc ja powiem tylko, żebyć brał fife bo najlepsza

Pozdrawiam :smiley:

(system) #6

Po dłuższej chwili odrzucam PESA - grafika mi się nie podoba, gameplay też, mało lig i patchy z internetu [do fify robią lepsze :-D]. FIFA ma ładniejszą grafę, więcej lig, można dodawać z netu nowe, tryb kariery jest fajny... Chociaż popieram FM'a, jak goodprogram... PES i FIFA cały czas rywalizują, nie są doskonałe, a FM z kim ma rywalizować ? Premier Manager 09 - 6 lig, =D> , FIFA Manager -> ma 1/3 opcji FM'a, Championship Manager -> FM dla ubogich, nie świadomych swojego wyboru...

Lecz wciąż proszę o wady i zalety... Na razie gram w goalunited :smiley:

(system) #7

Masz rację, ale w FM'ie nie możesz grać SAM meczu... To jedyna wada... I brak graficznych atutów jak koszulki [z logami sponsorów itp.], bandy, stadiony, twarze prawdziwe...

FM od początku serii też się mało zmienił :slight_smile:

(Goodprogram) #8

i to jest największa zaleta, ale jak mówiłem zależy czy lubisz prowadzić klub,

wydawać polecenia zawodnikom itp. czy sam grać zawodnikami.

trening udoskonalony,

znacznie trudniejszy jest- w 05, 06 bardzo łatwo było można wygrać cl polskim klubem,

chociaż mi sie udawało w kazdym to zrobić, ale 08 jest trudny.

i realistyczność poruszania sie po boisku,

teraz w 09 ma być znacznie poprawiona konferencja prasowa,

no i silnik 3d ale wg mnie jest to niepotrzebny bajer.

(Lukras16) #9

ja polecam ci FM-a. Ja przy tej gierce spedzam duzo czasu i nie nudzi sie mi, a FIFA czy PES po kilku sezonach juz sie nie chce w to grac. ZDECYDOWANIE FM tym bardziej ze w tym roku ma zostac wprowadzonych duzo nowych rzeczy.

(:: Radziu ::) #10

Fifa 09 na PC ma mieć brzydką grafikę, sam pracownik przyznał się, że tworząc fife 09 przede wszystkim skupili się na konsolach X360 i PS3.

FIFA 09 brzydsza na PC

(15-09-2008)

Na oficjalnym forum dyskusyjnym Electronic Arts jeden z pracowników brytyjskiego oddziału firmy ujawnił, iż nadchodząca gra pod tytułem FIFA 09 w wersji przeznaczonej na komputery klasy PC posiada bardziej ubogą oprawę graficzną w porównaniu do edycji na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

źródło: onet.pl

Wracając do tematu na Twoim miejscu kupił bym FM, to świetna gierka gram już w to od kilku dobrych lat.

(system) #11

Kupuje PESA, bo grałem w demko FIFY i PESA... wiem co zrobię wreszcie... FM nie kupuje, bo mam Goalunited [Manager Internetowy]...

(Konrad93) #12

A widzisz... PES ;] Noi kto ma lepszą grafę ? Fifa :rofl: PES OWNED ;] :slight_smile: