Pętla while popsuła komputer?

Pętla w Pythonie:

x=1

while x=1:

    print(x)

Uruchomiłem taki skrypt no i zatrzymałem bo cały czas wypisywało 1. No to zatrzymałem i uruchamiałem kilka razy z małymi modyfikacjami. Jakieś 20 min po tym pokazał się Bluescreen i od tamtej pory komp cały czas jest zamulony i jak się używa kompa to pokazuje się czarny ekran i zaraz wraca i potem znów czarny ekran (tak co 10-15 sek). Takie pytanie mogło to spowodować uszkodzenie procka czy czegoś innego ?

Nie. Co najwyżej mógł to być zbieg okoliczności, coś jak zastawianie się czy chodnik złamał mi nogę bo po nim szedłem. Tak czy inaczej by się to stało, a tylko zbieg okoliczności spowodował, że wygląda to dziwnie. Najwyraźniej czas jakiegoś podzespołu może dobiegać końca.

PS skąd wiesz, że to procesor?

Procesor dałem jako przykład. Czyli mój grat wyzionął ducha ? Ehh…

Nie wiem, jest to możliwe.

Pierwsze co można to wykluczyć wirusy, np. przez tutejszy dział bezpieczeństwa umieszczając logi. Można brać też ewentualność, że może jakieś uszkodzenie pamięci, etc (jakieś mem testy i inne), można też sprawdzić temperaturę i napięcia na procku. Trudno wróżyć z tych symptomów, mi one najbardziej pasują do wadliwych sterowników - na dobrą sprawę tylko to było powodem BSOD od czasu xp sp3, przynajmniej u mnie.

Jedyne co można stwierdzić, to na pewno bezpośredniego wpływu nie miał na to while.

Ale wczoraj pokazał mi się Bluescreen i tam coś pisało Memory , a to jak się nie mylę oznacza pamięć. To może coś z pamięcią RAM ?

Może, nie musi. Mogła to być po prostu informacja, w jakim obszarze nastąpiło ostatnie odwołanie do pamięci, zanim nastąpił crash. Nie jest powiedziane natomiast, że z winy pamięci. Żeby cokolwiek ustalić musisz być konkretniejszy, bo informacje:

To nic nie pomagają i tylko pogdybać sobie możemy póki co.

A jak mam to opisać ? Pokazuje się czarny ekran i zaraz znów się wszystko pokazuje, a na dodatek teraz to się komputer restartuje sam po 5min używania…

Przywrócenie komputera coś pomoże ?

Okey… znam co najmniej 100 powodów dla których może się pokazywać czarny ekran - pierwszy z nich to dla tego że komputer jest wyłączony…

Co rozumiesz przez restartuje? Uruchamia się procedura ponownego uruchomienia, następuje twardy reset, czy może komputer całkowicie się wyłącza, a ty musisz go włączyć.

Nie wiem co to za opcja. Prawdopodobnie chodziło ci o przywrócenie systemu. Pomoże jeśli są spełnione pewne warunki. Np. nie jest to wirus dodający się do utworzonych kopii plików czy problem sprzętowy.

Tak, następuje restart komputera. Ale to chyba coś ze sprzętem, bo odpaliłem Minta z USB i on tez się wiesza po 2-3 min.